пос. Энгельсово

Історична довідка сел. Енгельсове
Енгельсове – селище міського типу (з 1938 року). Кількість населення – 1100 чол.. Розташоване в південній частині області за 10 км від м. Краснодону і за 10 км від залізничної станції Сімейкине. Територія складає 4 км2 . Зв’язок з навколишніми населеними пунктами та м. Краснодон здійснюється за допомогою маршрутних та робочих автобусів. Селищній Раді підпорядковується селище міського типу Гірне та село Світличне.
Селище Енгельсове виникло у 1923 році у зв’язку з відкриттям шахти ім.Енгельса, яка діяла до 1942 року.
Земля, на якій розташоване селище відносилась до Краснянської волості Міуського, пізніше Таганрогського округу Області Війська Донського. Вугільні розробки почалися з початку ХХ сторіччя.
          На фронтах Великої Вітчизняної війни боролися проти ворога 325 мешканців селища, з них загинуло 110. Нагороджено орденами та медалями 298 воїнів. В період німецько-фашистської окупації головний механік шахти ім.Енгельса комуніст М.П. Бараков був одним із керівників Краснодонського підпілля. Під його керівництвом на шахті №1 «Сорокине» здійснено обрив підйомної клітки, в механічних майстернях виведений із ладу, готовий до пуску мотор водокачки.
5 січня 1943 року гітлерівці заарештували Баракова та після звірячих катувань скинули  в шурф шахти №5 м. Краснодону.
В 1965 році М.П. Бараков посмертно нагороджений орденом Леніна.
    В 1940 році була відкрита шахта №18-біс, в 1972 році вона перейменована в «Енгелівську». У зв’язку з виробленням запасів вугілля ця шахта закрита.
    За високі показники в роботі 12 жителів були нагороджені орденами і медалями. Бригадиру вибійників В.О. Дриженко присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. Орденом Леніна нагороджено 13 чоловік, серед них
О.Г. Титаренко, М.Є. Добрянський, А.І. Наумов, Р.О. Волковський,
В.П. Масляников та інші.
    На сьогоднішній час на території населеного пункту немає жодного підприємства.
    В селищі є два дошкільних заклади, школа, фельдшерсько-акушерський пункт, клуб, бібліотека, пошта, магазин.
 

Назад Наверх