Занятость населения

Програма зайнятості населення міста Краснодон на період до 2017 року

ІНФОРМАЦІЯ

Краснодонський міськрайцентр зайнятості інформує!

Шановні кримчани, мешканці східних областей України!
Державна служба зайнятості готова сприяти Вашому працевлаштуванню!
Вам обов'язково допоможуть у:
• пошуку підходящої роботи – тимчасової і постійної;
• отриманні інформації та консультацій щодо сприяння зайнятості;
• участі в громадських оплачуваних роботах;
• професійній підготовці, перепідготовці і підвищенні кваліфікації, зокрема з видачею ваучера для вікової категорії «45+»;
• отриманні статусу безробітного.

Якщо Ви шукаєте роботу, зверніться до найближчого центру зайнятості.
У державній службі зайнятості єдина база вакансій для всієї України.
Усі вакансії – у вільному доступі.
Реєстрація в центрі зайнятості проводиться незалежно від зареєстрованого місця Вашого проживання або перебування.
Для реєстрації слід мати:
• паспорт громадянина України (або інший документ, що посвідчує особу);
• облікову картку платника податків;
• трудову книжку;
• документи про освіту;
• військовий квиток (у разі потреби).
Звертаємо Вашу увагу, що наявність документів і реєстрація в центрах зайнятості необов'язкова для отримання:
- інформації про вакансії, навчальні заклади, підприємства, установи, організації, з якими співпрацює служба зайнятості;
- консультацій з питань законодавства та інших питань;
- рекомендацій щодо вибору/зміни професії або навчальних закладів;
- консультацій щодо працевлаштування, у тому числі на тимчасові роботи.
У найближчому центрі зайнятості Вам запропонують послуги з професійної орієнтації.
Наші спеціалісти:
- ознайомлять Вас із законодавством у сфері праці та зайнятості;
- поінформують про Ваші права при пошуку роботи;
- допоможуть у виборі професії;
- нададуть рекомендації щодо можливостей професійного навчання за сприяння державної служби зайнятості.

Державна служба зайнятості всі послуги надає БЕЗКОШТОВНО.
Будь ласка, за більш детальною інформацією звертайтеся
до будь-якого зручно розташованого для Вас центру зайнятості.
Скористайтеся безкоштовними сервісами державної служби зайнятості:
інформаційно-довідковою телефонною системою
0-800-50-50-60 (із стаціонарного телефону)
730 (з мобільного телефону)
Інтернет-порталами:
www.dcz.gov.ua і www.trud.gov.ua

У Краснодонському міськрайцентрі зайнятості постійно діє комісія з довготривалого безробіття, яка аналізує ситуацію, причини незайня¬тості кожного довготривалого безробітного та визначає необхідні захо¬ди, що мають здійснити громадянин та його особистий консультант для прискорення працевлаштування. При цьому члени комісії вносять зміни до Рекомен¬дацій щодо сприяння працевлаштуванню, спрямовані на працевлаштуван¬ня та використання більш ефективних форм та методів пошуку варіантів зайнятості. Як результат, тривалість безробіття станом на 01.05.2014р. – 126 календарних днів.
28.05.2014року відбулось чергове засідання постійно діючої комісії з питань довготривалого безробіття на яку запрошені безробітні, що перебувають на обліку в центрі зайнятості понад три місяці та мають складнощі з пошуку роботи.
Цього дня було розглянуто 8 справ безробітних, які спочатку втратили роботу, а тепер тривалий час, навіть за допомогою центру зайнятості, її не знайшли.
В ході засідання комісії було розглянуто виконання громадянами письмових рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню, проаналізовано надання фахівцями (особистими консультантами) спектру послуг служби зайнятості, наявні професії безробітних та їх актуальність на ринку праці.
За результатами засідання комісії троє громадян отримали пропозицію працевлаштування на громадські роботи, один - направлення на роботу, чотири - профконсультаційні послуги.

Краснодонський міськрайцентр зайнятості продовжує організацію та проведення громадських робіт в рамках постійно діючою регіональної акції «Моє чисте місто» у м. Молодогвардійськ та м. Краснодон. Ці роботи організовуються підприємствами: Молодогвардійське ПУВКГ начальник Максимов О.М. та КП «КШЕУ» керівник Кулаков В.В.. Завдяки тісній співпраці центра зайнятості з УЖУКГ Краснодонського міськвиконкому начальник Каріков О.М., проводиться фінансування оплати праці безробітним які приймають участь у цих роботах. Дякуємо безробітним, які приймали та приймають активну участь в виконанні громадських робіт – це Поляк О.І., Сизонович О.І., Шапкін І.В., Давидова Л.В., Антонов В.І., Іванова О.В.. Сподіваємось на подальшу співпрацю.

Враховуючи зростання в сучасних умовах інтенсивності професійної діяльності та високу “ціну” помилкових дій, наслідком чого може бути зниження якості професійної діяльності та виникнення аварій і навіть катастроф постає питання про підвищення вимог до психофізіологічних якостей людини.
Основним ринкоутворюючим підприємством Краснодонського регіону є ПАТ «Краснодонвугілля», тому адміністрація підприємства звернулася до співробітників центру зайнятості з замовою провести профвідбір для безробітних, що будуть направлені на професійне навчання за професією «Гірник підземний».
Готовність будь-коли негайно включитись до діяльності, здатність діяти організовано і цілеспрямовано в складних та небезпечних умовах, в умовах дефіциту часу і відсутності чіткого алгоритму дій притаманні далеко не кожній людині, тому рекомендація профконсультанта – психолога відіграє важливу роль в питанні підбору персоналу керівниками підприємства.
З 20 по 29 травня профдіагностичне обстеження пройшли 25 осіб.

21.05.2014 року у приміщенні міськвиконкому Краснодонської міської ради було проведено засідання «Круглого столу» під керівництвом першого заступника міського голови Козенко С.П., за участю представників центру зайнятості, управління праці та соціального захисту населення, управління економіки та власності, Управління пенсійного фонду м.Краснодон та Краснодонському районі, прокуратури, територіальної інспекції праці, правоохоронних органів та роботодавців різних форм власності.

На обговорення учасників «Круглого столу» були винесені найважливіші питання сьогодення щодо збереження існуючих робочих місць, легалізації робочих місць суб’єктами малого бізнесу, працевлаштування осіб з інвалідністю на підприємствах регіону шляхом виконання 4% квоти.
Головуючий заходу надав інформацію щодо ситуації соціально-економічного становища регіону протягом січня-травня 2014 року. Він звернув увагу на те що, не дивлячись на складну політичну ситуацію в країні, підприємства Краснодонського регіону працюють у стабільному режимі, але без позитивної динаміки щодо збільшення реалізації продукції, сплати податків. Керівники основних ринко утворюючих підприємств регіону зауважили що основним завданням сьогодення є збереження існуючих робочих місць, своєчасної сплати заробітної плати, соціальних внесків та податків. Начальник Управління економіки та власності Яковлєва Г.П. надала інформацію що робочою групою по легалізації робочих місць протягом січня-квітня 2014 року у м. Краснодон легалізовано 43 робочих місця у фізичних осіб – підприємців різних галузей економіки. Робота у цьому напрямку проводиться постійно. Спеціаліст територіальної інспекції з праці Нікішина Т.В. надала інформацію щодо стану виконання 4% квоти підприємствами Краснодонського регіону з питання працевлаштування осіб з інвалідністю. Вона наголосила, що виконання нормативу необхідно не тільки для уникнення сплати штрафних санкцій за невиконання квоти, а й в першу чергу для забезпечення соціальної справедливості, адаптації у суспільстві та матеріальної захищеності осіб з інвалідністю. Заступник директора центру зайнятості Канюка Н.В. надала інформацію про кількість осіб з інвалідністю, які звернулись до служби зайнятості з питань отримання соціальних послуг служби зайнятості працевлаштування, навчання або перенавчання, відкриття власної справи, кількість та якісний склад вакансій для осіб з інвалідністю наданих до центру занятості роботодавцями м. Краснодон.
Учасники «Круглого столу» зауважили, щодо робота у цих напрямках дуже важлива, та має бути постійних характер, з метою збереження стабільної соціальної та економічної ситуації в регіоні.
 
Територіальна державна інспекція з питань праці у Луганській області інформує:
Питання: Порядок переведення на роботу на інше підприємство.
Відповідь: При переведенні працівника на інше підприємство, на відміну від переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, трудовий договір не змінюється, а припиняється (п. 5 частини першої ст. 36 КЗпП України). Відповідно, на новій роботі працівник укладає новий трудовий договір, що оформлюється наказом про призначення працівника на відповідну посаду в порядку переведення.
Для припинення трудового договору в порядку переведення та захисту прав працівника власник підприємства, куди переводиться працівник, повинен направити лист-запит власнику підприємства, на якому працює працівник, з проханням звільнити його з роботи на підставі переведення згідно з пунктом 5 частини першої статті 36 КЗпП України. Лист-запит може бути виданий на руки працівнику або направлений поштою.
В листі-запиті доцільно зазначити строк, в який просять звільнити працівника. Це підтверджуватиме зобов'язання прийняти працівника на роботу в порядку переведення у вказаний в документі строк. Незазначення у листі-запиті строку звільнення може призвести до виникнення трудових спорів.
У разі згоди власника підприємства, на якому працює працівник, на припинення з останнім трудового договору за пунктом 5 частини першої статті 36 КЗпП України на підставі переведення, працівнику необхідно подати заяву з проханням звільнити його з роботи в порядку переведення. Прийняття на роботу на новому підприємстві здійснюється на підставі заяви працівника з проханням прийняти на роботу в порядку переведення.
Припинення трудового договору і прийняття на роботу мають бути оформлені наказами чи розпорядженнями власників підприємств про звільнення працівника з попереднього місця роботи та про прийняття його на нове місце роботи в порядку переведення у погоджений сторонами строк.
Отже, для переведення працівника на інше підприємство потрібні згода працівника та погодження між власниками відповідних підприємств. Якщо працівник подав заяву з проханням про звільнення з роботи в порядку переведення за пунктом 5 частини першої статті 36 КЗпП, але відсутнє погодження власників підприємств, де працює працівник і куди він бажає працевлаштуватися, оформляти його звільнення як переведення не можна.
Зазначимо, що працівник, звільнений за пунктом 5 частини першої статті 36 КЗпП України на підставі переведення на конкретне підприємство, не може працевлаштуватися на інше, не вказане в наказі про звільнення, підприємство в порядку переведення.
КЗпП України містить ряд норм, які захищають права працівника в разі переведення на роботу на інше підприємство. Так, частиною п'ятою статті 24 КЗпП встановлено, що особі, запрошеній на роботу в порядку переведення за погодженням між власниками підприємств, не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.
Згідно з частиною третьою статті 26 КЗпП України при переведенні на роботу на інше підприємство випробування працівникам не встановлюється.
Статтею 81 КЗпП України передбачено, що за бажанням працівників, переведених на роботу з одного підприємства на інше, які не використали за попереднім місцем роботи повністю або частково щорічну основну відпустку і не одержали за неї грошової компенсації, щорічна основна відпустка повної тривалості може бути надана до настання шестимісячного терміну безперервної роботи після переведення.
Якщо працівник, переведений на роботу на інше підприємство, повністю або частково не використав щорічні основну та додаткові відпустки, до стажу роботи, що дає право на щорічні основну та додаткові відпустки, зараховується час, за який він не використав ці відпустки за попереднім місцем роботи.
Головний державний інспектор праці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів у Луганській області Т.Нікішина
 
Ви маєте можливість допомогти людям
Шановні роботодавці, дякуємо за співпрацю усім хто надає інформацію до Краснодонського міськрайцентру зайнятості «Про вільні робочі місця (вакансії)». Сьогодні особиста увага приділяється працевлаштуванню осіб, які мають інвалідність.
Підприємства, установи та організації де не виконується норматив працевлаштування інвалідів, встановлений Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», надають до центру зайнятості форму 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», але не завжди вдається задовольнити потребу роботодавця. А, в чому ж річ? Річ в тому, що якісний склад безробітних, які перебувають на обліку, не відповідає наданим вакансіям. Наприклад, «двірник», «слюсар АВР», «продавець продовольчих та непродовольчих товарів» - запропонована заробітна плата (від 1218 до 1500 гривень).
На обліку, на теперішній час, перебувають особи з інвалідністю, які мають кваліфікацію: «економіст», «інженер з охорони праці», «еколог», «інженер конструктор» та ін.
Співпраця служби зайнятості з роботодавцями є головним пріоритетом в працевлаштуванні громадян. Сподіваємося, у разі коли на Ваших ПОУ з’являться відповідні вакансії для наших безробітних, Ви звернетеся до нас за допомогою в укомплектуванні штату.
Працюючи разом з Вами ми даємо надію людям, які мають інвалідність, на працевлаштування - це впевненість у завтрашньому дні.
Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Краснодонського міськрайцентру зайнятості Бабікова Г.А.
6-43-32
 
09.04.2014 року у приміщенні Краснодонського міскрайцентру зайняті відбувся семінар для клієнтів служби зайнятості, які бажають започаткувати власну справу « Від бізнес-ідеї – до власної справи». У заході взяли участь 25 безробітних.
 Ми постійно запитуємо: чому одним вдається все, а інших переслідують невдачі? Якими якостями та особливостями відрізняються люди успішні від неуспішних? Організація власної справи це: гарна ідея, важка робота чи здоровий глузд?
 На семінарі безробітні більш детально ознайомилися з видами підприємницької діяльності, прикладами бізнес – ідей, навчилися азам бізнес-планування. Також в рамках проведення семінару проведено профдіагностичне тестування з питань визначення підприємницького потенціалу учасників.
 Інформація була корисною для клієнтів служби зайнятості тому що кожна людина має великий потенціал в бізнесі, який нажаль не повністю використовується з причини низької адаптації населення до нових економічних умов.
 
08.04.2014року у Краснодонському міськрайцентрі зайнятості відбулось засідання постійно діючої комісії з питань довготривалого безробіття на яку запрошені безробітні, що перебувають на обліку в центрі зайнятості понад три місяці та мають складнощі з пошуку роботи.
Цього дня було розглянуто не просто 15 справ безробітних, а 15 долей людей, які спочатку втратили роботу, а тепер тривалий час, навіть за допомогою центру зайнятості, її не знайшли.
В ході засідання комісії було розглянуто виконання громадянами письмових рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню, проаналізовано надання фахівцями (особистими консультантами) спектру послуг служби зайнятості, наявні професії безробітних та їх актуальність на ринку праці.
За результатами засідання комісії 9 громадян отримали пропозицію працевлаштування на громадські та тимчасові роботи, 1 - направлення на роботу, 5 - профконсультаційну послугу з питань пофесійного навчання.
 
У В А Г А ! Краснодонський міськрайцентр зайнятості пропонує безробітним пройти навчання з подальшим працевлаштуванням за професіями:
- « Водій тролейбусу»
- «Електрогазозварник»
- «Гірник підземний»
- «Продавець продовольчих товарів»
- «Контролер-касир»
Організація профнавчання проводиться за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у учбових закладах м.Луганськ і Краснодон. Гуртожиток надається.
За довідками звертатися за адресою:
М. Краснодон, вул..Першокінна, 1 каб. 22
телефон 6-21-47
 
ТЕРИТОРІАЛЬНА ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ З ПИТАНЬ ПРАЦІ У ЛУГАНСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ:
Питання: Чи може підприємство виплачувати премію працівникові, що звільняється до підбиття підсумків господарської діяльності?
Відповідь: Згідно зі ст.15 Закону України «Про оплату праці» підприємства госпрозрахункової сфери самостійно в колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбаченних чинним законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) встановлюють форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат.
 Отже, підприємствам надано право самостійно вирішувати питання преміювання працівників, зокрема розробкою положення про преміювання (далі-положення).
 Положення є складовою частиною чинної системи оплати праці на підприємстві і, як правило, затверджується як додаток до колективного договору. При цьому, якщо колективний договір на підприємстві не укладено, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний погодити ці питання з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), що представляє інтереси більшості працівників, а у разі його відсутності - з іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом
 З метою уникнення спірних питань під час нарахування та виплати премії положення має відповідати всім вимогам нормативних актів, перед усім мати ознаку формальної визначеності і давати в тих чи інших випадках відповідь на питання про наявність чи відсутність у працівника права на премію та про її розмір.
 Положенням визначається коло працівників, на яких поширюється чинність преміальної системи, показники, умови, розміри, терміни, а також порядок нарахування премій по кожній категорії працівників.
 Премії працівникам можуть виплачуватися за будь-який проміжок часу, наприклад, за підсумками роботи за місяць, квартал, півріччя тощо.
 Крім того в положенні має бути обумовлено випадки (наприклад: упущення працівника в роботі, звільнення з підприємства до моменту виплати премії або закінчення місяця, за який або в якому нараховується премія, тощо), за яких розмір премії зменшується або премія не виплачується.
 Підприємство має право в положенні за погодженням з профспілками чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом самостійно визначити, який відсоток премії нараховується працівникові, що звільняється до підбиття підсумків господарської діяльності за місяць, або зазначити, що премія в такому випадку не виплачується зовсім.
 Ухвалення керівником підприємства на підставі положення і в межах своєї компетенції відповідного рішення не кваліфікується як таке, що суперечить чинному законодавству.
Головний державний інспектор праці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів у Луганській області Т.Нікішина
 
Актуальні питання щодо Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу
Краснодонський міськрайцентр зайнятості повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 р. № 198 затверджено Порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу. Цей Порядок набув чинності з 03.04.2013р.
- Який перелік документів необхідно надати для реєстрації у службі зайнятості ?
Відповідно пункту 3 Порядку реєстрація безробітного проводиться за умови пред’явлення паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України, облікової картки платника податків, трудової книжки (цивільно-правового договору чи документа, який підтверджує період зайнятості), а в разі потреби також військового квитка, диплома або іншого документа про освіту.
Громадянин, який втратив паспорт, пред’являє тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України, особа, яка не досягла 16 річного віку, — свідоцтво про народження та довідку про реєстрацію місця проживання, видану територіальним органом або підрозділом ДМС.
- Можлива лі реєстрація у службі зайнятості особи, яка має інвалідність?
Інвалід, який не досяг встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсійного віку та отримує пенсію по інвалідності або державну соціальну допомогу відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” та “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам”, пред’являє пенсійне посвідчення або посвідчення особи, яка отримує відповідну державну соціальну допомогу, і подає довідку до акта огляду медико-соціальною експертною комісією та індивідуальну програму реабілітації.
- Якщо, особа яка бажає зареєструватися у СЗ особа без громадянства, або іноземець?
Іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, визнані в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, яким надано в Україні притулок чи тимчасовий захист, а також ті, що одержали дозвіл на імміграцію, подають посвідку на постійне проживання або посвідчення біженця або особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист.
- Які документи можуть підтвердити стаж роботи, якщо особа втратила трудовому книжку?
Особа, яка втратила трудову книжку, подає дублікат трудової книжки чи довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи або цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує період зайнятості такої особи.
- Які додаткові документи необхідні при реєстрації у СЗ для окремих категорій громадян?
Крім документів, зазначених у пункті 3 цього Порядку, для реєстрації подаються:
1) випускниками вищих навчальних закладів, які навчалися за державним замовленням і звернулися до територіального органу протягом одного року з дня закінчення навчання, — направлення на роботу, довідка про надання можливості самостійного працевлаштування, а ті, що навчалися на контрактній основі і звернулися до територіального органу протягом одного року з дня закінчення навчання, — довідка навчального закладу про підтвердження форми навчання.
2) членами особистого селянського господарства, які протягом 12 календарних місяців, що передували дню реєстрації у територіальному органі, перебували у трудових відносинах або займалися іншим видом діяльності згідно із частиною першою статті 4 Закону України “Про зайнятість населення” менш як шість місяців (крім осіб, які закінчили або припинили навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилися із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби та вперше приймаються на роботу), — довідка про припинення ведення особистого селянського господарства або вихід з такого господарства, видана сільською, селищною або міською радою за місцезнаходженням земельної ділянки;
3) військовослужбовцями (крім військовослужбовців строкової служби) Збройних Сил, внутрішніх військ МВС, Служби зовнішньої розвідки, інших військових формувань, утворених відповідно до законів, Держприкордонслужби, СБУ, Держспецтрансслужби, особами рядового і начальницького складу Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, органів внутрішніх справ, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, а також особовим складом воєнізованих аварійно-рятувальних служб, утворених відповідно до законодавства на постійній основі (далі — військовослужбовці), які звільнені із служби за станом здоров’я, у зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів без права на пенсію, — військовий квиток, в якому зазначена дата взяття їх на облік у військовому комісаріаті відповідно до законодавства.
Начальник відділу організації працевлаштування населення О.В.Максименко Краснодонського МРЦЗ
  
Запрошуємо всіх роботодавців до співпраці.
У цьому році місту Краснодон виповнюється 100 років з дня його утворення. Краснодонський міськрайцентр зайнятості сумісно з роботодавцями Краснодонського регіону, планує прийняти активну участь в підготовці до цієї дати.
Проблеми зайнятості та безробіття є одним з фундаментальних у розвитку й функціонуванні суспільства, тому що рівень зайнятості та безробіття характеризує не тільки економічний стан країни, а й рівень життя населення, його добробут та безпосередньо впливає на соціально-психологічний стан кожної людини.
Співпраця служби зайнятості з роботодавцями є головним пріоритетом державної політики зайнятості населення.
Організація громадських та тимчасових робіт дає змогу раціональніше використовувати робочу силу, створювати тимчасову зайнятість безробітного населення, як на регіональному рівні, так і під час реалізації проектів загальнодержавного характеру.
Звертаємо увагу роботодавців на те, що скористатися такою послугою як тимчасові роботи може, будь-який, роботодавець не залежно від форми власності.
У п. 3 Порядку № 175 встановлено, що до виконання громадських та інших робіт тимчасового характеру залучаються наступні категорії осіб:
— зареєстровані безробітні;
— особи, які перебувають на обліку в центрі зайнятості та шукають роботу;
— працівники, які втратили частину заробітної плати, мають право без припинення трудових відносин на участь у громадських роботах.
До громадських та інших робіт тимчасового характеру не відносяться роботи, що пов’язані з ризиком для життя, відповідно до Переліку робіт з підвищеною небезпекою.
Начальник відділу взаємодії
роботодавцями Бабікова Г.А.
 
Запрошуємо всіх роботодавців до співпраці.
У цьому році місту Краснодон виповнюється 100 років з дня його утворення. Краснодонський міськрайцентр зайнятості сумісно з роботодавцями Краснодонського регіону, планує прийняти активну участь в підготовці до цієї дати.
Проблеми зайнятості та безробіття є одним з фундаментальних у розвитку й функціонуванні суспільства, тому що рівень зайнятості та безробіття характеризує не тільки економічний стан країни, а й рівень життя населення, його добробут та безпосередньо впливає на соціально-психологічний стан кожної людини.
Співпраця служби зайнятості з роботодавцями є головним пріоритетом державної політики зайнятості населення.
Організація громадських та тимчасових робіт дає змогу раціональніше використовувати робочу силу, створювати тимчасову зайнятість безробітного населення, як на регіональному рівні, так і під час реалізації проектів загальнодержавного характеру.
Звертаємо увагу роботодавців на те, що скористатися такою послугою як тимчасові роботи може, будь-який, роботодавець не залежно від форми власності.
У п. 3 Порядку № 175 встановлено, що до виконання громадських та інших робіт тимчасового характеру залучаються наступні категорії осіб:
— зареєстровані безробітні;
— особи, які перебувають на обліку в центрі зайнятості та шукають роботу;
— працівники, які втратили частину заробітної плати, мають право без припинення трудових відносин на участь у громадських роботах.
До громадських та інших робіт тимчасового характеру не відносяться роботи, що пов’язані з ризиком для життя, відповідно до Переліку робіт з підвищеною небезпекою.
Начальник відділу взаємодії роботодавцями Бабікова Г.А.
 
ШАНОВНІ РОБОТОДАВЦІ, КОМПЕНСАЦІЯ ЄДИНОГО СОЦІАЛЬНОГО ВНЕСКУ – ВИГІДНА СПІВПРАЦЯ
КРАСНОДОНСЬКИЙ МІСЬКРАЙЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ
пропонує роботодавцям вигідну форму співпраці – компенсацію
витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне
соціальне страхування.
ПРОПОЗИЦІЯ ДЛЯ ВСІХ РОБОТОДАВЦІВ
Право на компенсацію має:
Роботодавець, який працевлаштовує зареєстрованих безробітних на нові робочі місця у пріоритетних видах економічної діяльності (згідно переліку видів економічної діяльності затвердженому Постановою Кабміну від 15.04.2013 року №347) строком не менше ніж на два роки за направленням територіального органу, або роботодавець, який працевлаштовує на нове робоче місце зареєстрованих безробітних з категорії громадян, що мають додаткові гарантії у працевлаштуванні .
Категорії громадян, за працевлаштування яких роботодавцю виплачується компенсація:
- Один з батьків або особа, яка їх замінює і:
● має на утриманні дітей віком до шести років;
● виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда;
● утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда І групи (незалежно від причин інвалідності);
- Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;
- Молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу;
- Особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років;
- Інваліди, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Термін виплати компенсації:
Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного. Вона не виплачуватиметься у разі, коли роботодавець: має заборгованість із сплати єдиного внеску та/або страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування; визнаний у встановленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство.
Звертайтись
до Краснодонського МРЦЗ
за адресою: м.Краснодон, вул.Первокінна,1
тел. 6-35-94
 
Територіальна державна інспекція з питань праці у Луганській області інформує:
Питання: Чи обов»язково складати правила внутрішнього трудового розпорядку у письмовій формі?
Відповідь: Правила внутрішнього трудового розпорядку — це розроблений роботодавцем у встановленому порядку документ, який регламентує організацію праці і за допомогою якого підприємство забезпечує дотримання трудової дисципліни та нормативну поведінку працівників.
 Напевно є необхідність нагадати, що будь-які правила з організації праці є службовими документами, в яких викладаються норми, настанови або вимоги, що регламентують певний порядок якихось дій, поведінку тощо. За своєю формою і змістом вони подібні до інструкцій, а іноді є їхньою складовою (приміром, Правила оформлення вихідних документів, які входять до Інструкції з діловодства).
По-перше, у статті 43 Конституції України зазначено, що кожен громадянин має право на працю та на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Громадянам також гарантується захист від незаконного звільнення та право на своєчасне одержання винагороди за працю.
По-друге, в статті 21 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП України), в якій визначено поняття трудового договору, йдеться про те, що працівник зобов’язується виконувати роботу за трудовим договором і має дотримуватися трудового розпорядку.
По-третє, статтею 142 КЗпП України передбачено, що трудовий розпорядок на підприємствах, в установах, організаціях визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку, які затверджуються трудовими колективами за поданням власника або уповноваженого ним органу і виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) на підставі типових правил. У деяких галузях народного господарства для окремих категорій працівників діють статути і положення про дисципліну.
Типові правила внутрішнього трудового розпорядку для робочих і службовців підприємств, установ та організацій, затверджені постановою Державного комітету СРСР по праці та соціальним питанням за погодженням з ВЦРПС від 20.07.1984р. № 213 та є нормативно – правовим актом. Їх норми підлягають безпосередньому застосуванню.
Отже, правила внутрішнього трудового розпорядку необхідно скласти в письмовій формі через те, що вони вважаються документом з організації процесів управління. Більш того, стаття 29 КЗпП України прямо вимагає, щоб до початку роботи за трудовим договором власник або уповноважений ним орган ознайомив працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором.
 
Інформація Краснодонського міськрайцентру зайнятості
Работодавці Краснодонського регіону терміново запрошують на роботу осіб з інвалідністю !!!!

 МОЛОДОГВАРДІЙСЬКЕ КВП ВКГ
- двірник – з/плата 1267грн.
Адреса: м. МОЛОДОГВАРДІЙСЬК, ВУЛ.ТЮЛЕНИНА
Телефон: (06435) 7-28-90.

«КРАСНОДОНСЬКЕ ХЛІБОПРИЙМАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО"
- прибиральник службових приміщень - з/плата 1500грн.

Адреса: м. СУХОДІЛЬСЬК, ВУЛИЦЯ ЗАГОТЗЕРНО, 1.
Телефон: 050 426 01 20

ТОВ "КРАСНОДОНСЬКИЙ МАШИНОБУДІВНИК"
- слюсар з механоскладальних робіт - з/плата 1500грн.
Адреса: м. КРАСНОДОН, ПРОСПЕКТ 60-РІЧЧЯ СРСР, 44
Телефон: 099 031 8971

ТОВ "ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ "УГОЛЬ"

- слюсар-електрик з ремонту електроустаткування - з/плата 1223грн.

- тесляр - з/плата 1223 грн.

- робітник виробничих лазень - з/плата 1223 грн.

- водій автотранспортних засобів - з/плата 1800 грн.

Адреса: м. КРАСНОДОН, ПРОСПЕКТ 60-РІЧЧЯ СРСР.
Телефон: (06435) 6-45-05 

ФОП - ТКАЧЕНКО ОЛЕГ МИКОЛАЙОВИЧ

- оператор автоматичних
та напівавтоматичнихліній верстатів та установок – з/плата 1250грн.

Адреса: м. КРАСНОДОН, вул. СОВЕТСЬКА, буд. 11/1
Телефон: (06435) 6-35-73 

За додатковою інформацією звертатись
до Краснодонського міськрайцентру зайнятості
за тел.6-43-32, 6-50-04, 6-35-94.   

Інформація Краснодонського міськрайцентру зайнятості про виконані заходи
Як завжди, незабаром, прийшла зима та порадувала нас снігом. Але, разом з цим вона додала і клопоту. Майже кожний краснодонець відчув зимові незручності коли вирішив зайти на Центральний ринок. Зрозуміло, що адміністрація ринку не в змозі своїми силами впоратися з такою кількістю снігу. На допомогу прийшли наші громадяни, які з різних обставин тимчасово не працюють та знаходяться на обліку у Краснодонському міськрайцентрі зайнятості як безробітні.
 28 січня 2014 року за зверненням адміністрації ринку Краснодонським міськрайцентром зайнятості оперативно були організовані тимчасові роботи по прибиранню снігу на території ДП «Краснодонський ринок», у яких прийняли участь 5 безробітних. Було розчищено сніг біля модулів та магазинів, які розташовані на території ринку. Таким чином, організація тимчасових робіт на ДП «Краснодонський ринок» надала змогу не тільки у короткий термін впоратися з примхами погоди, але й надати додаткову можливість заробітку для безробітних громадян, які на даний час не мають роботи.
 
Шановні роботодавці!!!!!
Починаючи з 01 січня 2014 року не пізніше 01 лютого після звітного року підприємства, установи, організації з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб зобов’язані надавати до центру зайнятості інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Порядок надання інформації затверджено з 16.05.2013 року наказом Міністерства соціальної політики України за № 271. (додаток)
 Квота – це додаткові гарантії з працевлаштування працездатних громадян яки потребують соціального захисту та неспроможні на рівних умовах конкурувати на ринку праці, у розмірі 5 відсотків встановлюється підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік. Середньооблікова чисельність штатних працівників розраховується відповідно до Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 28 вересня 2005 року № 286, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 30 листопада 2005 року за № 1442/11722, у частині визначення показника середньооблікової кількості штатних працівників. Квоту роботодавці розраховують самостійно з урахуванням чисельності громадян, які на умовах повної зайнятості вже працюють у роботодавця і належать до таких, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (крім інвалідів).
До громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню відносяться:
1) один із батьків або особа, яка їх замінює :
має на утриманні дітей (дитину) віком до шести років;
виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда;
утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності);
2) діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
3) особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;
4) особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;
5) молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу;
6) особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років.
Працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, може здійснюватися роботодавцями самостійно та за сприянням центру зайнятості. Для укомплектування вакансій роботодавці подають інформацію про попит на робочу силу (вакансії), у тому числі з урахуванням потреби для осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.
Звертаємо увагу!!!!!!
У разі невиконання роботодавцем протягом року квоти для працевлаштування громадян які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, з нього стягується штраф за кожну необґрунтовану відмову у працевлаштуванні таких осіб у межах відповідної квоти у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення п.2 ст 53. Закона України «Про зайнятість населення».
Додатково інформацію, можна отримати у спеціалістів Краснодонського місьрайцентру зайнятості по телефону: 6-35-94 та 6-43-32. 
 
Турбота про дітей, одна з найважливіших задач органів місцевого самоврядування та суспільства в цілому
Однією з самих актуальних і соціально значимих задач, що стоять перед товариством сьогодні, є пошук шляхів зниження росту злочинів серед молоді та підвищення ефективності їх профілактики. Головна роль у вирішенні цієї проблеми відводиться соціальній педагогіці.
03 грудня 2013 року у приміщенні КУ «Краснодонське міське управління освіти» відбулося засідання міської комісії з питань захисту прав дитини та запобігання дитячій бездоглядності та соціальної реабілітації неповнолітніх в суспільстві, у якій прийняли участь представники опікунської ради, відділу у справах дітей, кримінальної міліції, соціальні педагоги і психологи шкіл та Краснодонського міськрайцентру зайнятості.
На комісії розглянуто 10 справ неповнолітніх з питань відвідування підлітками школи, бродяжництва, скоєння злочинів, крадіжок; доцільність позбавлення батьківських прав; невиконання батьківських обов’язків та ухилення від виховання дітей. З усіх питань були прийняті правомірні рішення. Дітям, які потрапили у складне соціальне становище було надано допомогу соціальних педагогів та психологів. З батьками підлітків проведено профілактичну роботу с правових питань щодо виховального процесу у сім’ях.
 
«Міні-ярмарок вакансій»
20 листопада 2013 року у приміщенні Краснодонського міськрайцентру зайнятості проведено «Міні-ярмарок вакансій» за участю роботодавців, на якому були присутні 20 безробітних та шукаючих роботу громадян. На «Міні-ярмарок» запрошено представника відділу кадрів Суходільської виправної колонії УДПтСУ в Луганській області (№36) Казімірову Юлію Геннадіївну та начальника відділу кадрів ВАТ «Юність» Леонєнкову Людмилу Тихонівну, які провели співбесіди та анкетування всіх, хто виявив бажання на працевлаштування.
Роботодавцям надана поширена інформація щодо складу безробітних, які перебувають на обліку в центрі зайнятості та відповідають кваліфікаційним вимогам роботодавців. Учасники заходу мали змогу отримати більш повну інформацію про роботодавців та безпосередньо з’ясувати вимоги до умов праці щодо заявлених вакансій.
 
Діяльність центру зайнятості
Служба зайнятості покликана надавати спектр послуг громадянам щодо забезпечення їх роботою, а роботодавців – робочою силою.
Протягом січня-жовтня 2013 року до Краснодонського міськрайцентру зайнятості за пошуком роботи звернулися понад 1962 осіб. За сприянням спеціалістів центру працевлаштувалися 1159 людей, з них стали підприємцями – 20, та 17 осіб отримали ваучери на навчання для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці.
Соціальними послугами охоплені понад 1513 чоловік, рівень активної політики зайнятості склав 65,7%.
За 10 місяців 2013 року створено 436 нових робочих місць, у тому числі понад 420 нових робочих місць фізичними особами підприємцями та 16 нових робочих місць згідно нового ЗУ «Про зайнятість населення» щодо компенсації єдиного соціального внеску роботодавцям, які створюють нові робочі місця в різних сферах економічної діяльності. Понад 295 безробітних прийняли участь у тимчасових та громадських роботах, які мають суспільно-корисний характер. Згідно нового ЗУ «Про зайнятість населення» фінансування громадських робіт проводиться на паритетних засадах за кошти місцевого, районного та коштів Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Різноманітність громадських робіт сприяє залученню до їх виконання різних за віком, професією, людей. Громадські роботи мають, насамперед, соціальну спрямованість. Тому щорічно між Краснодонським міськрайцентром зайнятості й територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міста і району укладаються договори на проведення громадських робіт. Безробітні з задоволенням надають посильну допомогу одиноким людям похилого віку, серед яких є учасники Великої Вітчизняної війни, інваліди. За допомогою безробітних проводилась міська акція «Чисте місто – нашими руками» по прибирання територій м. Краснодона, Суходільска, Молодогвардійська.
Профконсультантом та психологом центру зайнятості проводиться системна робота з учнівською і студентською молоддю. Профконсультаційними послугами охоплено понад 1200 безробітних. Профвідбір на замову роботодавців пройшли 181 особа.
Керівництво центру зайнятості постійно інформує представників органів місцевого самоврядування, роботодавців зі станом ринку праці Краснодонського регіону, змістом та особливостями проведення тимчасових і громадських робіт, їх суспільно-корисне значенням, порядком компенсації 100% єдиного соціального внеску роботодавцям, які створюють нові робочі місця у різних сферах економічної діяльності, організації професійного навчання та перенавчання безробітних під замову роботодавців у ЦПТО Державної служби зайнятості у різних регіонах (Донецьк, Харків, Одеса, Луганськ) за різними професіями, отримання ваучерів на навчання та підвищення кваліфікації з метою підвищення конкурентоспроможності для подальшого комплектування кадрами підприємств Краснодонського регіону.
Працівники центру зайнятості постійно працюють над підвищенням іміджу служби зайнятості шляхом налагодження тісних партнерських відносин з роботодавцями, органами місцевого самоврядування та соціальними партнерами. Одним із прикладів тісної плідної співпраці є налагоджена робота щодо комплектування висококваліфікованими професійними кадрами великого ринко утворюючого підприємства ПАТ «Краснодонвугілля».
Підприємство ПАТ «Краснодонвугілля» - є одним із найпотужніших ринкоутворюючих підприємств Краснодонського регіону. Головне кредо роботодавця – це розвиток підприємства, створення нових робочих місць, підготовка нових висококваліфікованих спеціалістів на базі підприємства, гідна заробітна плата шахтарів, створення соціальних умов для працівників холдингу та їх сімей. Взаємні партнерські відносини між підприємством ПАТ «Краснодонвугілля» та службою зайнятості складувались роками. На протязі останніх кількох років Краснодонський міськрайцентр зайнятості йде поряд з головним роботодавцем регіону та допомагає у вирішенні питань з комплектування високопрофесійними якісними кадрами структурних підрозділів ПАТ «Краснодонвугілля» за професіями: «гірник підземний», «машиніст підземних установ», «прохідник», «гірник очисного забою», « електрослюсар підземний».
Влітку 2012 року у ПАТ «Краснодонвугілля» виникло питання щодо нестачі кваліфікованих кадрів для забезпечення безперебійної роботи котелень у осінньо-зимовий період на структурних підрозділах ПАТ «Краснодонвугілля» за кваліфікацією «машиніст (кочегар) котельні» та для відкриття нової добувної лави за кваліфікацією «майстер гірничий», «прохідник», «гірник підземний», «гірник очисного забою», «машиніст підземних установ». Керівництвом центру було запропоновано підприємству підбір кадрів з числа безробітних за вказаними професіями шляхом використання профдіагностичного тестування, індивідуальних співбесід зі спеціалістами управління кадрового забезпечення ПАТ «Краснодонвугілля», проведення «Ярмарку вакансій» за участю представників роботодавця, можливості організації навчання безробітних на замову роботодавця під конкретні робочі місця. В ході проведених зустрічей на рівні керівників було з’ясовано питання щодо можливості організації професійного навчання за гірничими професіями підібраних безробітних на базі учбового комбінату ПАТ «Краснодонвугілля» за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, що надасть змогу зекономлені кошти направити на розвиток підприємства, створення нових робочих місць. Для обговорення питань організації навчання було проведено «Круглий стіл» за участю представників ПАТ «Краснодонвугілля», керівництва учбового комбінату ПАТ «Краснодовугілля» та працівників центру зайнятості. Було досягнуто домовленість на навчання як «пробний варіант» 2 груп безробітних, а саме 1 група – за професією «машиніст (кочегар) котельні» 1 група – за професією «гірник підземний - машиніст підземних установ». Перші кроки завжди важкі, але важливі! Тому що перші… Тісна співпраця ПАТ «Краснодонвугілля» з Краснодонським міськрайцентром зайнятості у цьому направлені дала свої перші важливі паростки для подальшої плідної роботи, багато чому навчила. Найважливішим результатом всієї проведеної роботи стало не тільки створення нових робочих місць у регіоні та укомплектування підприємства кваліфікованими кадрами, а й отримання нової професії понад 120 безробітними (безпосередньо молодих чоловіків) та й стабільної роботи з гідною заробітною платою, впевненість у майбутній день працевлаштованих осіб, їх соціальний захист.
Шановні клієнти, не залишайте свого шансу отримати безкоштовні послуги, які може надати Вам служба зайнятості. Ми працюємо для Вас!
Директор центру ФД. Родоман 

Аналітична записка про стан ринку праці та надання соціальних послуг незайнятому населенню м. Краснодон за 9 місяців 2013 року
Протягом січня – вересня 2013 року пошук роботи за сприянням центру зайнятості здійснювали 1939 осіб, що на 444 особи більше, ніж за ана-логічний період минулого року, статус безробітного мали 1778 осіб, що на 1002 особи більше ніж за 9 місяців 2012 року.
Станом на 01.10.2013 року чисельність незайнятих громадян склала 650 осіб проти 461 особи на 01.10.2012 року.
За направленнями центру зайнятості на підприємства і організації міста працевлаштувалися 854 особи, рівень працевлаштування - 44 %. Серед пра-цевлаштованих - 311 жінки, молодь у віці до 35 років – 546 осіб.
Впродовж січня – вересня 2013 року до міськрайцентру зайнятості роботодавцями Краснодонського регіону надані заявки на 1295 вільних робо-чих місць та вакантних посад. Вакансії надійшли від 162 роботодавців регіону. Найбільша кількість спостерігається:
- Підприємства добувної галузі ПАТ "Краснодонвугілля" надало 644 ва-кансії (49,7%).
- Підприємство автомобільного транспорту ТОВ "Транспортна компанія "Уголь" надало 58 вакансій (4,5%);
- Підприємства будівництва та інших споруд ТОВ "УГЛЕПРОХОДКА" надало понад 55 вакансій (4,2%).
- Роздрібна торгівля.ТОВ "Д-М". 36 вакансій (2,8%).
Рівень укомплектування вакансій становить 67,8%. Багато уваги приді-ляється працевлаштуванню осіб з обмеженими фізичними можливостями, але їх укомплектування ускладнюється тим, що є невідповідність між вимогами до вакансії та індивідуальною реабілітаційною карткою МСЕК про умови та ха-рактер праці особи з обмеженими фізичними можливостями. За звітний період 2013 року значна кількість вакансій для цих осіб надійшла від ТОВ "Транспор-тна компанія "Уголь". Це вакансії «слюсар-електрик з ремонту електроустатку-вання», «водій автотранспортних засобів», «тесляр». Підприємство ТОВ "Транспортна компанія "Уголь" проводило активні дії в напрямку працевлаш-тування цих осіб через проведення індивідуальних зустрічей, ярмарок-вакансій. Результат проведеної роботи це працевлаштування 1 особи із слабким зором кур'єром на неповний робочий день.
За сприянням міськрайцентру зайнятості у звітному періоді створено 251 нове робоче місце, у т.ч. зареєстровані 390 договорів між найманими працівни-ками та фізичними особами - підприємцями. Найбільша кількість укладених договорів спостерігається в галузях:
- оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів і мото-циклів - 212 договорів;
- переробна промисловість (виробництво) – 60 договорів;
- транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська
діяльність - 61 договір.
За звітний період 15 безробітних отримали одноразову виплату допо-моги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, з них 5 осіб обрали оптову та роздрібну торгівлю.
Особлива увага служби зайнятості приділяється категорії громадян, які не можуть на рівних конкурувати на ринку праці. На обліку в службі зайнято-сті перебували 512 осіб, які потребують додаткових соціальних гарантій, з них 161 особа працевлаштована, 38 осіб пройшло професійне навчання. Рівень працевлаштування цієї категорії громадян склав 31,4%.
Краснодонським міськрайцентром зайнятості проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу серед роботодавців щодо організації та проведення тимчасових робіт, у т. ч. для студентської та учнівської молоді, громадських робіт, які мають соціально-корисний характер. Краснодонським міськрайцен-тром зайнятості протягом 2013 року укладено 13 договорів, за якими 264 осо-би працювали на підприємствах міста та району.
За рахунок коштів підприємств в тимчасових роботах взяли участь 159 осіб, а саме:
- КП "ЖЕК № 9". Працювали 144 особи. Виконували роботу по при-биранню територій.
- Краснодонська селищна рада. Працювала 1 особа. Виконувала ро-боти по прибиранню територій.
- КФ ПАТ "Страхова Компанія "Аско-Донбас-Північний". Працюва-ли 5 осіб, які надавали послуги зі страхування громадян.
- Філія публічного акціонерного товариства "Коровай" "Краснодон-ський Хлібокомбінат" . Працювали 3 особи. Виконувались роботи по ва-нтажу готової продукції.
- ПАТ «Краснодонвугілля». Працювали 5 осіб (студенти). Проводи-лася виховна робота з дітьми у ДОЛ «Молода гвардія».
- ФОП «Єфанова М.М.» Відпрацювала 1 особа. Робота у роздрібній торгівлі продовольчими товарами.
За рахунок коштів Фонду та місцевого бюджету на громадських роботах відпрацювало 105 осіб, у тому числі:
- Комунальна установа «Краснодонський територіальний центр соціаль-ного обслуговування (надання соціальних послуг)». Відпрацювали 20 осіб. Проводилися роботи по обслугованою непрацездатних громадян, самотніх пен-сіонерів, інвалідів та інвалідів ВВВ.
- Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Краснодонського району. Відпрацювали 2 особи. Проводилися роботи по обслуговуванню одиноких непрацездатних громадян, самотніх пенсіонерів, інвалідів та інвалідів ВВВ.
- Комунальне підприємство «КШЕУ». Відпрацювали 83 особи. Прово-дилися роботи по прибиранню територій м. Краснодона.
Витрати на організацію робіт тимчасового характеру за рахунок коштів підприємств склали –22,6 тис.грн., за рахунок коштів Фонду та місцевого бю-джету – 47,0 тис.грн.
Один з найважливіших напрямків роботи центру зайнятості - організація та проведення професійного навчання безробітних. У звітному періоді за на-правленням Краснодонського центру зайнятості під конкретне замовлення ро-ботодавців проходило навчання 176 осіб.
Безробітні отримали нові професії за напрямами:

та проведення професійного навчання безробітних. У звітному періоді за направленням  Краснодонського центру зайнятості під конкретне замовлення роботодавців проходило навчання 176осіб.

Безробітні отримали нові професії за напрямами:

Підприємець-початківець
  18
Гірник підземний. Машиніст підземних установок
  96
Перукар (перукар-модельєр)
    4
Манікюрник- педикюрник
    5
Токар
    1
Продавець продовольчих товарів
    6
Стажування «Кухар»
    1
Безпечні методи та прийоми обслуговування обладнання котельні
  38
Бармен
    1
Монтажник гіпсокартонних конструкцій
Електрогазозварник
Лицювальник-плиточник
Контролер-касир
    1
     1
    3
    1                       

За 9 місяців 2013 року 1 особа з обмеженими фізичними можливостями проходила навчання, а саме: підвищення кваліфікації з курсу «підприємець-початківець» та розпочала власну справу. За цей період проходили навчання 38 безробітних, які потребують соціального захисту (5% квота), а саме за профе-сіями та фахом: «Манікюрник-педікюрник» - 5 осіб, «Продавець продовольчих товарів» - 1 особа, «Безпечні методи та прийоми обслуговування обладнання котельні – 19 осіб, «Гірник підземний - машиніст підземних установок» - 10 осіб, «Підприємець-початківець» - 2 особи, «Контролер-касир» - 1 особа. Про-ведено 25 семінарів з питань професійного навчання та вибору професії за сприянням служби зайнятості.
Спеціалісти відділу активної підтримки безробітних використовують різ-ні форми профорієнтаційної роботи. В Краснодонському міськрайцентрі зайня-тості працює гендерний клас. У рамках його роботи проводяться семінари: «Жінка і праця», «Здоров’я жінки», «Особливості зайнятості жінок» , «Семіна-ри з гендерних питань» - (у 1 кварталі проведено 6 заходів, участь взяли – 89 осіб, у 2 кварталі проведено 5 заходів – 74 особи, у 3 кварталі проведено 8 за-ходів – 109 осіб).
До участі у заходах залучаються соціальні партнери: міський та районний ЦССДМ, міський центр здоров’я, представники вищих учбових закладів міста. Індивідуальні консультації спеціалістів центру зайнятості отримали 32 жінки.
Особлива увага завжди приділяється молоді. В профінформаційному сек-торі розташовані різноманітні інформаційні матеріали для цієї категорії, прово-дяться семінари: «Техніка пошуку роботи», «Особливості зайнятості молоді», «Молодь на ринку праці» (у 1 кварталі проведено 5 заходів участь взяли 40 осіб, у 2 кварталі проведено 7 заходів – 96 осіб, у 3 кварталі проведено 5 захо-дів – 55 осіб).
За 9 місяців 2013р. на обліку в центрі зайнятості перебували 34 особи з обмеженими фізичними можливостями. Їм надано 201 профорієнтаційна по-слуга. За сприянням служби зайнятості працевлаштувалися 14 осіб. Підви-щення кваліфікації з курсу «Підприємець – початківець» пройшла 1 безробітна, яка отримала одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації під-приємницької діяльності.
Протягом 9 місяців 2013 року проведено 4 ярмарки вакансій для осіб з обмеженими фізичними можливостями, на якому були присутні представники 8 підприємств, 23 особи з обмеженими фізичними можливостями (працевлаш-тований 1 чол.). Круглий стіл на тему: «Адаптація осіб з обмеженими можли-востями на підприємствах, які пропонують роботодавці» проведено за участю начальників управління праці та соціального захисту населення міста та райо-ну, голови Краснодонської медико-соціальної експертної комісії, роботодавців.
Після надходження до центру зайнятості списків про можливе вивіль-нення, спеціалістами відділу взаємодій з роботодавцями організовуються та проводяться семінари з виїздом на підприємство. За 9 місяців 2013р. для 36 працівників, що підлягають вивільненню, проведено 3 виїзних семінари. Пра-цівники, яких передбачається вивільнити, отримують інформацію про наявні вакансії, ситуацію на ринку праці, можливість пройти професійну підготовку та перепідготовку, підвищення кваліфікації, отримати профорієнтаційні послу-ги.
Керівництво центру зайнятості приймає участь у засіданнях міського координаційного комітету сприяння зайнятості населення. Ці засідання віді-грають певну роль у вирішенні питань поліпшення процесів, що відбуваються на ринку праці регіону. За 9 місяців 2013 року проведено 3 засідання коорди-наційного комітету. Питання, які розглядалися на засіданнях: «Підсумки вико-нання Програми зайнятості населення за 2012 рік». «Перспективи організації проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру» . «Ринок праці – тенденції, стан формування у 2013 році». «Організація професійного навчання під конкретне замовлення роботодавців,шляхи підвищення ефективності про-фесійного навчання,підготовка робочих кадрів та спеціалістів згідно потреб ри-нку праці».
Одним з пріоритетних завдань для спеціалістів центру зайнятості є засто-сування активних форм сприяння працевлаштуванню і допомога роботодавцям у підборі необхідних кадрів. Це завдання виконується через проведення групо-вих та масових заходів.
Протягом звітного періоду для населення за участю роботодавців про-ведено: «Ярмарок – вакансій» - 9, «Міні ярмарок – вакансій» - 8, «Презента-ція роботодавця» - 9, «День відкритих дверей центру зайнятості» - 18.
Для роботодавців разом з соціальними партнерами проведено: семіна-рів – 76, нарад – 23.
З 1 січня 2013 року набрав чинності новий Закон України «Про зайнятість населення». Згідно нового закону центр зайнятості реалізує нові важливі на-прямки надання послуг населенню та роботодавцям, а саме:
1) громадяни віком від 45 років зі страховим стажем не менш ніж 15 років мають право до досягнення пенсійного віку на одноразове отримання ва-учера для оплати навчання новій професії або підвищення своєї кваліфі-кації. Вартість такого ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не вище за 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Оплата ваучера здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Це нововведення стимулюватиме безробітних, старших за 45 років, які не можуть знайти роботу за фахом у зв’язку з непотрібністю їхньої професії, до зміни роду діяльності й подальшого працевлаштування. Особа може самостійно обирати професію чи спеціальність для перепідготовки або підвищення кваліфікації з переліку професій, затвердженого Кабінетом Міністрів України, а також навчальний заклад, у якому вона бажає здійс-нювати навчання. За 1 півріччя 2013 року проводилось інформування та консультування населення з питань отримання ваучерів. На даний момент процес роботи в напрямку отримання ваучерів триває.

2) згідно ст.26 нового Закону України «Про зайнятість населення» робото-давцю, який працевлаштовує на нове робоче місце громадян, зазначених у частині першій статті 14 цього Закону (крім тих, які визначені пунктом 7 частини першої статті 14), та яким надано статус безробітного, за на-правленням територіальних органів центрального органу виконавчої вла-ди, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудо-вої міграції, строком не менше ніж на два роки щомісяця компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове держа-вне соціальне страхування за відповідну особу за місяць, за який він сплачений. Компенсація виплачується протягом одного року з дня праце-влаштування особи за рахунок коштів, передбачених у бюджеті Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, коштів Державного бюджету України для забезпе-чення молоді, яка здобула професійно-технічну або вищу освіту, першим робочим місцем за отриманою професією (спеціальністю) та Фонду соці-ального захисту інвалідів (у разі працевлаштування інваліда, який зареєс-трований в установленому порядку як безробітний, але якому відповідно до законодавства допомога по безробіттю не призначається), у визначе-ному Кабінетом Міністрів України порядку.
У теперішній час цим напрямкам роботи приділяється особлива увага дер-жави. Служба зайнятості проводить широкомасштабну інформаційно - роз'яс-нювальну роботу серед населення та роботодавців. Протягом звітного періоду центром зайнятості було опубліковано 6 статей у газетах «Слава Краснодона», «Крестьянська неділя» та надано інформацію на «рядок,що біжить» ТРК «Зе-ніт».
Директор центру Ф.Д. Родоман 
Територіальна державна інспекція праці у Луганській області інформує:
Питання: Наказом по підприємству працівників переводять на скорочений (3-х денний) режим роботи внаслідок чого працівники позбавляються страхового стажу. Чи правомірні дії адміністрації?
ВІДПОВІДЬ: Відповідно до частини 3 статті 32 Кодексу законів про працю України у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці - систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших - працівник повинен бути повідомлений не пізніше, ніж за два місяці.
  Відповідно до зазначеної норми, якщо на підприємстві відбуваються зміни в організації виробництва і праці, дії адміністрації підприємства, яка за своєю ініціативою змінюючи істотні умови праці, вводить режим неповного робочого часу, є правомірними.
Головний державний інспектор праці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно- правових актів у Луганській області Т.Нікішина     
Территориальная государственная инспекция по вопросам труда в Луганской области информирует:
Вопросы социальной защищенности инвалидов является довольно актуальным для всех работодателей как юридических, так и для физических лиц.
Для работодателей, использующих наемный труд, ст. 19 Закона Украины от 21.03.91 г. № 875-ХII "Об основах социальной защищенности инвалидов в Украине" (далее - Закон № 875) определен норматив рабочих мест для трудоустройства инвалидов в размере 4 % от общей численности работающих, а если работающих от 8 до 25 человек, - в количестве одного рабочего места.
На всех физических лиц, использующих наемный труд, как предпринимателей, так и просто граждан, требования вышеуказанного закона распространяются в полной мере.
Предприятия и физические лица, использующие наемный труд, обязаны выделять специальные рабочие места для трудоустройства инвалидов, создавать для них условия труда с учетом индивидуальных программ реабилитации и обеспечивать иные социально-экономические гарантии. При этом такие работодатели должны предоставлять службе занятости информацию, необходимую для организации трудоустройства инвалидов, и отчитываться Фонду социальной защиты инвалидов (далее - Фонд) о занятости и трудоустройстве указанных лиц.
Выполнением норматива рабочих мест считается трудоустройство инвалидов, для которых это место работы является основным (ст. 19 Закона № 875). То есть при трудоустройстве инвалида-совместителя норматив не будет считаться выполненным.
Как обращает внимание Фонд в письме от 15.09.2006 г. № 06ю-251/1657-327/2, в выполнение норматива рабочих мест засчитываются инвалиды, для которых данное место работы является основным, то есть с ведением трудовой книжки (см. также письма от 28.02.2007 г. № 1/6-110, от 25.05.2006 г. № 06ю-111/927-305/1 и от 24.03.2006 г. № 07-122/490-180/1). При этом не имеет значения, достиг инвалид пенсионного возраста или нет, главное, чтобы он был действительно инвалидом (см. письмо от 08.08.2007 г. № 1/8-81).
В пределах норматива также осуществляется трудоустройство инвалидов, получивших инвалидность в результате психического расстройства, согласно Закону Украины от 22.02.2000 г. № 1489-III "О психиатрической помощи".
В соответствии с частью первой пункта 3.2 Инструкции по статистике численности работников, утвержденной приказом Госкомстата от 28.09.2005 г. №286, среднеучетная численность штатных работников рассчитывается на основании ежедневных данных об учетной численности штатных работников, которые должны уточняться в соответствии с приказами о приеме, переводе работника на другую работу и прекращении трудового договора.
Таким образом, инвалид не обязательно должен быть трудоустроен в начале года, но он должен проработать не менее полугода. Исходя из вышеприведенного нормы по трудоустройству инвалидов будут считаться выполненными, если инвалид проработал на предприятии 6 месяцев отчетного года, а данные табельного учета использования рабочего времени работника будут соответствовать этим шести месяцам отчетного года согласно части второй пункта 3.2 Инструкции по статистике численности работников, утвержденной приказом Госкомстата от 28.09.2005 г. №286.
В соответствии с пунктом 3.4 Приказа Минтруда от 10.02.2007 г. №42 «Об утверждении формы отчетности №10-ПІ (годовая) «Отчет о занятости и трудоустройстве инвалидов» и Инструкции по заполнению формы отчетности №10-ПІ (годовая) «Отчет о занятости и трудоустройстве инвалидов» данные о среднеучетной численности штатных работников учетного состава (строка 01), среднеучетной численности штатных работников, которым в соответствии с действующим законодательством установлена инвалидность (строка 02), и количестве инвалидов, которые должны работать на рабочих местах (строка 03), отражаются в целых единицах. Если при исчислении возникает дробное число, его необходимо округлить до целого (если после запятой число 5 и больше, то оно округляется в сторону увеличения). (06:12=0,5).
Обязанность по созданию рабочих мест для трудоустройства инвалидов, предусмотренная ст. 19 Закона № 875, распространяется и на предприятия с вредными условиями труда. Даже если на предприятии нет возможности обеспечить трудоустройство необходимого количества инвалидов из-за специфики производства, то такое предприятие не освобождается от ответственности за невыполнение требований законодательства, что также подтверждается письмом Госкомпредпринимательства от 16.08.2001 г. № 3-312/5101.
Отчет о занятости и трудоустройстве инвалидов представляется в Фонд до 1 марта по форме отчета № 10-ПІ (годовая) "Отчет о занятости и трудоустройстве инвалидов", утвержденной приказом Минтруда от 10.02.2007 г. № 42.
Должностные лица предприятий, учреждений и организаций могут быть привлечены к административной ответственности согласно ч.2 ст.1881 Кодекса Украины про административные правонарушения за невыполнение норматива рабочих мест для трудоустройства инвалидов и непредставление в Фонд отчета о занятости и трудоустройстве инвалидов.

Главный государственный инспектор труда Т.Никишина отдела по вопросам соблюдения законодательства
о труде, занятости и других нормативно-правовых актов в Луганской области 

Трудове рабство – можливість попередження.
       Якби років сто тому хтось сказав, що у 21 столітті буде процвітати работоргівля – у це ніхто б не повірив. Тим не менш це явище ще одна ознака часу – людство не вчиться на своїх помилках. Гроші знову грають основну роль, а людські долі тисяч постраждалих нічого не варти.
Сьогодні багато українських громадян отримують пропозиції працювати або навчатися за кордоном, взяти шлюб з іноземцем. Це можуть бути оголошення у газетах та журналах, поради знайомих, друзів та родичів. І хоча ми з вами вже дорослі люди, але так само продовжуємо мріяти про далекі країни та океани. Ми знайдемо тисячі причин, щоб покинути власну країну, та жодної, або знайти в собі сили реалізуватися тут. На жаль не завжди такі пропозиції закінчуються на користь наших співвітчизниць та співвітчизників.
Нині за кордоном працює декілька мільйонів громадян України. Серед них є такі, хто самостійно знайшов роботу, когось з фахівців запросила безпосередньо іноземна сторона, але здебільшого, за неофіційними даними – 85 % - це люди, які легально, як туристи, потрапляють до інших країн і нелегально там залишаються у пошуках роботи ( звісно без усяких прав і соціальної захищеності). І лише до 2 % від загальної чисельності трудових мігрантів користуються послугами суб’єктів господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном. Проте легковажне ставлення до працевлаштування за кордоном може принести багато неприємних “сюрпризів”. Торгівля людьми сьогодні – це один із найприбутковіших тіньових бізнесів у світі. В двадцятому та на початку двадцять першого сторіччя предметом торгівлі стали жінки, чоловіки, і навіть діти.
Отже щоб уникнути таких проблем, як трудова експлуатація , Ви повинні знати свої права і бути готовими їх захистити. Ще перед поїздкою важливо отримати достовірну і повну інформацію про Вашу майбутню роботу та умови життя за кордоном. Якщо хтось запропонує Вам роботу за кордоном і пообіцяє великий заробіток, перед тим, як відгукнутись на пропозицію:
- переконайтесь, що людина (агентство), яка запрошує Вас на роботу за кордон, працює легально та має ліцензію на посередництво у працевлаштуванні українських громадян за кордоном, видану Міністерством праці та соціальної політики України
- поцікавтесь у посольстві тієї країни, куди Ви зібрались їхати, про можливість такого працевлаштування
- уважно прочитайте контракт, який Вам пропонують підписати (пам’ятайте, що контракт повинен бути написаний зрозумілою для Вас мовою)
- повідомте своїм близьким дату свого від’їзду та детальну інформацію про місце перебування за кордоном ( адресу, телефон, ім’я Вашого роботодавця ), залишить копію Вашого закордонного паспорту та контракту.
Подбайте про свої права і безпеку під час роботи за кордоном. Багато залежить саме від Вас:
- не дозволяйте піддавати себе знущанню або приниженню в будь якій формі. Якщо Ви стали жертвою насильства чи образ з боку роботодавця, не вагаючись повідомте про це Посольство України, а також правоохоронні органи країни, де Ви працюєте
- зареєструйтеся у Посольстві України, як тільки приїдете до країни, надайте посольству, окрім власних контактів, повну назву, ім’я, та адресу роботодавця.
- зберігайте свої документи у надійному місці і нікому не віддавайте їх
- майте при собі копію паспорту і інших документів, що посвідчують особу , також залишить копію рідним та друзям
- бережіться ситуацій, коли Вашу свободу пересування може бути обмежено, а документи конфісковано
- пам’ятайте, що приймаючи якісь послуги роботодавця “в борг”, ви ризикуєте потрапити у боргову кабалу – Ви повинні будете “відпрацьовувати борг” в неприйнятних умовах і без можливості залишити роботодавця
- не змиряйтеся з поганими умовами праці та проживання , і не погоджуйтесь на них навіть “тимчасово”
- не погоджуйтесь на роботу, що не відповідає стандартам безпеки і несе загрозу для здоров’я.
Більш детальну інформацію про права і обов’язки українських громадян за кордоном, регіональні та закордонні відділення Центру допомоги громадянам України за кордоном, Центри консультування мігрантів Міжнародної організації з міграції, неурядові організації, які проводять діяльність із попередження торгівлі людьми і надання допомоги потерпілим, та поради тим, хто збирається їхати за кордон Ви можете отримати у профінформаційному секторі Краснодонського міськрайцентру зайнятості, який розташований за адресою: м. Краснодон, вул. Першокінна, буд.1, каб.22.

Гуляєва І.О.
Заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Краснодонського міськайцентру зайнятості  

Підприємства Краснодонського регіону запрошують на роботу осіб з інвалідністю !!!!

  МОЛОДОГВАРДІЙСЬКЕ КВП ВКГ

         - двірник – з/плата 1267грн.

   Адреса: м. МОЛОДОГВАРДІЙСЬК, вул. ТЮЛЕНИНА
   Телефон: (06435) 7-28-90.

      «КРАСНОДОНСЬКЕ ХЛІБОПРИЙМАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО"

       - черговий – з/плата 1200грн.

        - прибиральник службових приміщень - з/плата 1500грн.

    Адреса: м. СУХОДІЛЬСЬК, вул. ЗАГОТЗЕРНО, 1.
    Телефон: (050) 426 01 20

 ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ
"КРАСНОДОНСЬКИЙ МАШИНОБУДІВНИК"

      - слюсар з механоскладальних робіт - з/плата 1500грн.

Адреса: м. КРАСНОДОН, просп. 60-РІЧЧЯ СРСР, 44
Телефон: (099) 031 8971

ТОВ "ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ "УГОЛЬ"

  - прибиральник службових приміщень - з/плата 1150 грн.

  - слюсар-електрик з ремонту електроустаткування - з/плата 1150грн.

  - тесляр - з/плата 1150грн.

  - робітник виробничих лазень - з/плата 1150грн.

  - водій автотранспортних засобів - з/плата 1150грн.

Адреса: м. КРАСНОДОН, просп. 60-РІЧЧЯ СРСР.
Телефон: (06435) 6-45-05

ФОП - ТКАЧЕНКО ОЛЕГ МИКОЛАЙОВИЧ

- оператор автоматичних та напівавтоматичних ліній верстатів та установок – з/плата 1200грн.

Адреса: м. КРАСНОДОН, вул. СОВЕТСЬКА, буд. 11/1
Телефон: (06435) 6-35-73    

Запрошують на роботу підприємства Краснодонського регіону!!!

ПАТ «Коровай» філія Краснодонський хлібокомбінат
- вантажник готової продукції – з/плата 1980 грн.
- ведучий бухгалтер - з/плата 4080 грн.

Адреса: м. Краснодон, просп.60 річчя СРСР, 34
Телефон: (06435) 6-24-95

ТОВ «Д-М»
- комірник - з/плата 1250грн.

Адреса: м. Краснодон , пл.Леніна, б.2
Телефон: (06435) 6-34-36

Управління агропромислового розвитку
Краснодонської районої
державної адміністрації
-головний спеціаліст з питань
інженерно – технічного забезпечення
та охорони праці - з/плата 1311,20 грн.

Адреса: м. Краснодон, пл.Леніна, 3
Телефон: (06435) 6-32-89

Суходільська виправна колонія
УДПтСУ в Луганській області м. Краснодон
-молодший інспектор – з/плата 1850 грн.

Адреса: м. Суходільськ, вул.Карпинського, 46
Телефон: (06435) 7-60-28

ЗАТ «Краснодонський м’ясокомбінат»
- механік транспортного цеху – з/плата 2500-3000 грн.

Адреса: м. Краснодон, вул.1 Травня, 3
Телефон: (06435) 6-45-57 

Детенизация, актуально и сегодня…
         Нелегальная занятость, тема уже не новая, но как всегда актуальная. Подразумевается связанная с получением дохода деятельность, о которой должным образом не информируют органы местного самоуправления. Помимо того, что она отрицательно сказывается на наполнении городского бюджета, люди, неимеющие узаконенных трудових отношений с работодателем, зачастую не думают о том, что они совсем социально не защищены. Ведь в случае возникновения трудового спора или получении травмы на производстве, у такого работника нет доказательств того, что он работал на данном предприятии. О том, что при заключении трудового договора между работодателем и наемным работником возникают определенные права и обязанности двух сторон, говорить думаю не приходится. Так что проблема скрытой занятости существует, и с ней надо бороться. Стоит акцентировать внимание на том, что размер будущей пенсии непосредственно зависит от страхового стажа, то есть периода, на протяжении которого были уплачены страховые взносы в Пенсионный фонд.
В случае, если страховые взносы были уплачены не в полном объеме, в страховой стаж работника будет засчитан только период, за который фактически были уплачены взносы.
Если же работодатель насчитывает заработную плату меньше минимальной, а остальную часть заработной платы платит «в конверте», то работнику этого предприятия стаж засчитывается частично. Каждый желающий, может взять справку в Пенсионном фонде, о расчете уплаченных страховых взносов за прошедший год. То есть работник может лично контролировать процесс формирования своей будущей пенсии.
И в связи с этим, Краснодонский горрайцентр занятости информирует граждан, как работодателей так и наемных работников, которые в настоящее время работают «в тени» и получают зарплату «в конвертах» необходимости заключения трудовых договоров, проблемах, которые могут возникнуть при расчете страхового стажа. О завтрашнем дне нужно подумать сегодня! 

Головний специалист - юристконсульт Краснодонского горрайцентра занятости Н.М.Деменко  

Питання: Чи надається додаткова «чорнобильська» вiдпустка працiвнику-сумiснику?
Відповідь : Вiдповiдно до пункту 22 статтi 20 та пункту 1 статтi 21 Закону України «Про статус i соцiальний захист громадян, якi постраждали внаслiдок Чорнобильської катастрофи» вiд 28 лютого 1991 р. № 796-XII (iз змiнами i доповненнями; далi — Закон № 796) особам, вiднесеним до категорiй 1 та 2 постраждалих внаслiдок Чорнобильської катастрофи, державою гарантовано компенсацiї та пiльги щодо використання чергової вiдпустки у зручний час, а також отримання додаткової вiдпустки iз збереженням заробiтної плати строком 14 робочих (16 календарних) днiв на рiк.
Вiдпустка громадянам, вiднесеним до категорiй 1 та 2, визначена Законом № 796 як пiльга та компенсацiя. Така вiдпустка не належить до щорiчних вiдпусток, визначених пунктом 1 статтi 4 Закону України «Про вiдпустки» вiд 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР (iз змiнами i доповненнями; далi — Закон про вiдпустки).
На вiдмiну вiд щорiчних вiдпусток додаткова «чорнобильська» вiдпустка не пов’язана iз робочим процесом i надається працiвнику незалежно вiд перiоду роботи на пiдприємствi, в установi, органiзацiї (далi — пiдприємство).
Згiдно з пунктом 6 Порядку використання коштiв державного бюджету для виконання програм, пов’язаних iз соцiальним захистом громадян, якi постраждали внаслiдок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20 вересня 2005 р. № 936 (iз змiнами i доповненнями; далi — Порядок) пiдприємства мають подавати до уповноважених органiв соцiального захисту населення не пiзнiше нiж за два мiсяцi до початку кожного бюджетного року вiдомостi з визначенням кiлькостi постраждалих осiб за категорiями отримувачiв компенсацiй та допомоги певних видiв, i списки громадян iз зазначенням прiзвища, iменi та по батьковi, категорiї, серiї та номера посвiдчення, мiсця реєстрацiї, iдентифiкацiйного номера. Також подаються графiк вiдпусток громадян та розрахунок витрат для додаткової вiдпустки на наступний бюджетний рiк.
Згiдно з пiдпунктом 9 пункту 4 Порядку виплата компенсацiй та допомоги певних видiв, передбачених Законом № 796, у т. ч. оплата додаткової вiдпустки громадянам, вiднесеним до категорiй 1 та 2, iз збереженням заробiтної плати тривалiстю 16 календарних днiв на рiк, проводиться центрами по нарахуванню i виплатi соцiальних допомог, управлiннями працi та соцiального захисту населення районних (мiських) держадмiнiстрацiй, виконкомiв мiських, районних у мiстах рад за мiсцем реєстрацiї громадян.
Іншими словами, додаткова вiдпустка працiвнику, який є особою, постраждалою вiд Чорнобильської катастрофи, може бути оплачена за рахунок коштiв державного бюджету лише один раз протягом вiдповiдного календарного року.
Таким чином, пiдстави для надання працiвникам — «чорнобильцям» категорiй 1 i 2, якi працюють за сумiсництвом, додаткової оплачуваної вiдпустки зi збереженням заробiтної плати строком 14 робочих (16 календарних) днiв на рiк, вiдсутнi.
Якщо за основним мiсцем роботи працiвнику надано додаткову «чорнобильську» вiдпустку, на пiдприємствi, де вiн виконує роботу за сумiсництвом, можна оформити щорiчну вiдпустку, вiдпустку без збереження заробiтної плати за пунктом 14 статтi 25 або за статтею 26 Закону про вiдпустки.
Головний державний інспектор праці Т.Нікішина
 
Суспільно - корисна тимчасова зайнятість безробітних.
Проблеми зайнятості та безробіття є одним з фундаментальних у розвитку й функціонуванні суспільства, тому що рівень зайнятості та безробіття характеризує не тільки економічний стан країни, а й рівень життя населення, його добробут та безпосередньо впливає на соціально-психологічний стан кожної людини.
Співпраця служби зайнятості з роботодавцями є головним пріоритетом державної політики зайнятості населення.
Організація громадських та тимчасових робіт дає змогу раціональніше використовувати робочу силу, створювати тимчасову зайнятість безробітного населення, як на регіональному рівні, так і під час реалізації проектів загальнодержавного характеру. Вже існує досвід роботи в даному напрямку за попередні роки, так у 2012 році під час підготовки святкування 70-річчя створення підпільної організації «Молода гвардія» участь у громадських роботах прийняли більше 300 осіб з числа безробітних, які мали можливість отримати додаткову заробітну плату. Було приведено в належний стан кожен куточок міста Краснодон. Проводилась висадка дерев та кустарників, фарбування огорож, прибирання вулиць, скверів та прилеглих територій до пам’ятників бойової слави.
Активно у 2013 році до цієї роботи підключилося місто Молодогвардійськ в якому, тривалий час підприємство КП «ЖЕК №9» мало потребу в робочій силі на вакансію «двірник» але задовольнити підприємство шляхом працевлаштування безробітних не було можливо, не влаштовувала заробітна плата. Після проведеної зустрічі директора Красно донського міськрайцентру зайнятості Родомана Ф.Д. з керівником комунального підприємства Майкут В. В. 22.05.2013 року з підприємством було укладено договір до кінця 2013року на виконання тимчасових робіт. Безробітні мали можливість перебуваючи на обліку, не втрачаючи можливість отримувати допомогу по безробіттю, працювати у роботодавця. Завдяки організації тимчасових робіт на підприємстві відпрацювало 165 безробітних , виконані значні обсяги робіт з благоустрою та впорядкуванню територій населених пунктів та приведення їх у належний санітарний стан. Були впорядковані квітники на територіях міста Молодогвардійськ, пофарбовані дитячі майданчики, побілені бордюри та дерева на прилеглих територіях житлових будинків.
В Територіальних центрах соціального обслуговування міста та району за укладеними договорами на виконання громадських робіт на посаді «соціальний працівник» працюють понад 30 осіб котрі перебувають на обліку в Краснодонскьму міськрайцентрі зайнятості та продовжують надавати допомогу людям похилого віку.
Результатом співпраці є те, що у 2013 році були укладені договори з комунальними підприємствами «ЖЕК №9», «Краснодонським шляхово-експлуатаційним управлінням», територіальними центрами по обслуговуванню населення міста та району, КФ ПАТ "Страховою компанією "Аско-донбас-північний" та з Краснодонською селищною радою, до виконання тимчасових робіт залучено більше 270 безробітних.
До кінця року планується залучити до цієї роботи ще більше підприємств.
Завдяки тісній співпраці центру зайнятості з роботодавцями, після участі у тимчасових та громадських роботах багато безробітних отримали постійне місце роботи. У сільськогосподарських районах регіону, де досить обмежена кількість вакансій мешканці села також отримали постійні місця роботи.
Краснодонська служба зайнятості протягом багатьох років приймає активну участь в суспільному житті міста та району.
Заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями Красно донського міськрайцентру зайнятості Бабікова Г.А.
 
ПІДПРИЄМНИЦТВО ЯК ЗАСІБ САМОЗАЙНЯТОСТІ
Залучення безробітних до підприємництва додає значні можливості розширення обсягу ефективної зайнятості. У Краснодонській області, де кількість вільних робочих місць для працевлаштування за наймом обмежена, підприємництво і самозайнятість можуть бути єдиним засобом гідної зайнятості.
Організація власної справи безробітними громадянами передбачена статтею 7 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000р. № 307 "Про затвердження Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності". Одноразова виплата допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності надається з 01.01.2001 року.
Процес залучення службою зайнятості безробітних громадян до самозайнятості охоплює шість компонентів, кожний наступний із яких є складнішим за попередній і наближає безробітного до практичної діяльності у сфері малого підприємництва. Це орієнтація на підприємництво, професійне консультування, професійне навчання, розробка бізнес-плану і його публічний захист, реєстрація суб’єкта підприємницької діяльності, виплата одноразової допомоги по безробіттю для зайняття підприємництвом.
І хоча система заходів щодо залучення безробітних до самозайнятості є складною і багатоаспектною, головне завдання центру зайнятості полягає в інформуванні безробітних про сутність, кроки і дії, які їм варто здійснити для започаткування власного бізнесу. Первинну інформацію щодо власного бізнесу громадяни отримують у центрі зайнятості під час індивідуальних консультацій, семінарів та тренінгів за темами: «Від бізнес-ідеї до власної справи»; «Як розпочати власний бізнес?»; «Семінар з питань організації зеленого туризму».
Обов’язковим є проходження профдіагностичного обстеження із застосуванням тестових методик по визначенню схильності особи до підприємницької діяльності.
Громадяни, які виявили бажання займатись підприємництвом, служба зайнятості направляє на навчання на курси підвищення кваліфікації "Підприємець-початківець". Під час навчання безробітні мають змогу не лише оволодіти теоретичними основами підприємництва, а й набути під час практики навичок, потрібних їм у роботі. До навчального процесу залучаються кращі викладачі навчальних закладів фінансової справи та податкового законодавства.
Ці заходи передбачають, також орієнтацію безробітних на отримання мікрокредиту, лізингового устаткування, тимчасового офісу у бізнес-інкубаторі, безкоштовних послуг бухгалтера, охорони, офіс менеджера, зв'язку тощо.
Створення умов для розвитку підприємництва є одним із головних принципів державної політики зайнятості населення України. 
Головний спеціаліст відділу організації працевлаштування населення К.М. Ситнікова 
Роботодавцям
 Порядок видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.05.2013року №437, що забезпечує реалізацію ст.42 Закону України «Про зайнятість населення».
 Порядок визначає процедуру видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні.
 Територіальні органи Державної служби зайнятості в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі видають за юридичною адресою підприємства, установи, організації дозволи на застосування на конкретних посадах праці іноземців чи осіб без громадянства за умови, що в Україні (регіоні) відсутні кваліфіковані працівники, спроможні виконувати відповідний вид роботи.
  Для отримання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, що дає право роботодавцю протягом визначеного строку застосовувати працю іноземців та осіб без громадянства, роботодавець не пізніше ніж за 15 календарних днів до звернення за дозволом подає до центру зайнятості інформацію про попит на робочу силу (вакансії), на підставі якої здійснюється сприяння у працевлаштуванні громадян України.
  Застосування праці іноземців та осіб без громадянства є доцільним та достатньо обґрунтованим у разі, коли іноземець або особа без громадянства:
претендує на зайняття посади керівника, заступника керівника або іншої керівної посади за умови, що такий іноземець чи особа без громадянства є засновником або співзасновником підприємства, установи, організації;
є суб’єктом авторського права і суміжних прав та запрошується на роботу в Україну для здійснення таких прав.
  Роботодавець подає до служби зайнятості пакет документів, передбачений чинним законодавством для отримання дозволу на застосування праці іноземців чи осіб без громадянства,
 Для продовження дії дозволу роботодавець подає до центру зайнятості не пізніше ніж за 30 календарних днів до закінчення дії дозволу наступні документи:
заяву;
дві кольорові фотокартки іноземця чи особи без громадянства розміром 3,5 x 4,5 сантиметра;
довідку МВС про те, що іноземець чи особа без громадянства, які на момент оформлення дозволу перебувають на території України, не відбувають покарання за скоєння злочину та стосовно них не здійснюється кримінальне провадження.
Інші документи, подаються у разі внесення до них змін.
Для розгляду поданих роботодавцем документів при територіальному органі утворюється комісія, до складу якої включаються представники територіальних органів МВС, ДМС, СБУ, МОН, Адміністрації Держприкордонслужби та представники федерації профспілок та роботодавців України.
 Рішення комісії носить рекомендаційний характер для прийняття рішення про видачу або відмову у видачі дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.
 Територіальний орган протягом 15 календарних днів з дня реєстрації документів приймає рішення щодо видачі, відмови у видачі, продовження дії, відмови у продовженні дії або анулювання дозволу.
 Рішення оформлюється наказом територіального органу та не пізніше ніж протягом трьох робочих днів з дня його прийняття надсилається роботодавцю і розміщується на сайті територіального органу.
 Роботодавець перераховує після прийняття рішення територіального органу про видачу дозволу кошти на рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, відкритий у територіальному органі Казначейства, що підтверджується квитанцією про внесення плати. У разі невнесення роботодавцем плати протягом 30 календарних днів з дня прийняття рішення про видачу дозволу таке рішення скасовується.
 Дозвіл видається на строк не більш як на один рік. Дія такого дозволу може бути продовжена на той самий строк.
 Роботодавець після одержання дозволу протягом трьох робочих днів з моменту укладення з іноземцем чи особою без громадянства трудового договору (контракту) подає територіальному органові засвідчену роботодавцем його копію.
 У разі коли іноземець чи особа без громадянства без поважних причин не приступила до роботи у передбачений трудовим договором (контрактом) строк, роботодавець повинен протягом п’яти робочих днів письмово повідомити про це територіальний орган або підрозділ ДМС за місцем видачі посвідки на тимчасове проживання в Україні іноземця чи особи без громадянства, і територіальний орган, яким видано дозвіл.
 Роботодавець повідомляє у письмовій формі протягом трьох робочих днів територіальний орган, яким видано дозвіл, про дострокове розірвання або припинення трудового договору (контракту) з іноземцем чи особою без громадянства.
Детальну інформацію з означеного питання можна отримати в міськрайцентрі зайнятості.
 
Заступник директора  Краснодонського міськрайцентру зайнятості Т.Сорочинська 
 
Ринок праці за перше півріччя 2013року
Нинішній рік став особливим етапом в історії Державної служби зайнятості. З 1 січня 2013 року набув чинності новий Закон України «Про зайнятість населення», яким визначені нові підходи реалізації активної політики зайнятості для роботодавців і безробітних. Краснодонський міськрайцентр зайнятості інформує про роботу за стандартами чинного законодавства.
 Протягом січня – червня 2013 року пошук роботи за сприянням центру зайнятості здійснювали 1347осіб, що на 363 більше, ніж за аналогічний період минулого року, статус безробітного мали 1206 осіб. Статус безробітного надається з першого дня.
За направленнями центру зайнятості на підприємства і організації міста працевлаштувалися 493 людини, рівень працевлаштування - 36,6%. Серед працевлаштованих - 180 жінки, молодь у віці до 35 років – 302.
Впродовж січня – червня 129 роботодавцями Краснодонського регіону до міськрайцентру зайнятості надана інформація про наявність 756 вільних робочих місць та вакантних посад, з них:
- ПАТ «Краснодонвугілля» – 296 вакансій, що складає понад 39,2%;
- ТОВ «Транспортна компанія «Уголь» – 32 вакансії (4,2%);
- ТОВ «Д-М» – 22 вакансії (2,9%).
Рівень укомплектування вакансій становить 76,5%.
Особливої уваги потребує працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями, котре ускладнюється тим, що є невідповідність між вимогами до вакансії та індивідуальною реабілітаційною карткою МСЕК про умови та характер праці особи з обмеженими фізичними можливостями.
У 1 півріччі 2013року на обліку в центрі зайнятості перебували 28 людей з обмеженими фізичними можливостями. Їм надано 140 профорієнтаційних послуг. За сприянням служби зайнятості працевлаштувалися 11. А після підвищення кваліфікації з курсу «підприємець – початківець» 1 безробітна, отримала одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.
За шість місяців поточного року в міськрацентрі зайнятості зареєстровані 249 договорів між найманими працівниками та фізичними особами - підприємцями. Найбільша кількість укладених договорів спостерігається в галузях:
- оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів - 151 договір;
- переробна промисловість (виробництво) – 35 договорів;
- транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська
діяльність - 29 договорів.
З початку року 12 безробітних отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.
Суттєву роль на ринку праці відіграють громадські роботи, адже мають суспільно корисну спрямованість і сприяють забезпеченню тимчасової зайнятості громадян.
До виконання оплачуваних громадських робіт в поточному році залучені 160 безробітних, які виконували роботи з благоустрою, надавали посильну допомогу по дому інвалідам і людям похилого віку, упорядковували місця поховання.
На фінансування громадських робіт залучені кошти з бюджетів міста і району, Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, роботодавців.
Участь у громадських роботах надає людині шанс вибору постійної зайнятості у подальшому. Саме тому, органами місцевого самоврядування з міськрайцентром зайнятості проводиться цілеспрямована робота щодо збільшення різноманітності видів таких робіт у місті та районі.
Співпраця центру зайнятості з роботодавцями дає можливість роботодавцю залучити необхідну для виконання виробничих завдань додаткову робочу силу в період загострення потреби в ній, а безробітним, які здатні та бажають працювати, тимчасову матеріальну підтримку.
Один з найважливіших напрямків роботи центру зайнятості - організація та проведення професійного навчання безробітних. За направленням центру зайнятості під конкретне замовлення роботодавців проходило навчання 119 безробітних (100%). Рівень охоплення безробітних цим напрямком соціальних послуг склав 9,9%.
Безробітні пройшли навчання за професіями: підприємець – початківець, гірник підземний, перукар, маникюрник, токар, продавець продовольчих товарів, бармен, монтажник гіпсокартонних конструкцій та інші.
Проведено 18 семінарів з питань професійного навчання та вибору професії за сприянням служби зайнятості.
Спеціалістами центру продовжується інформаційно – роз’яснювальна робота для населення і роботодавців щодо надання послуг, передбачених Законом України «Про зайнятість населення».
Директор Краснодонського міськрайцентру зайнятості                     Ф.Д.Родоман
Допомога по частковому безробіттю
 Для забезпечення виконання статті 45 Закону України «Про зайнятість населення» затверджено Порядок надання допомоги по частковому безробіттю, яким передбачені шляхи збереження трудового потенціалу підприємств на разі виникнення ситуації з часткового безробіття.
 Допомога по частковому безробіттю надається підприємствам незалежно від їх форми власності та підпорядкування, діяльність яких пов’язана з виробництвом продукції.
Допомога по частковому безробіттю надається підприємствам, які не мають заборгованості з виплати заробітної плати, що виникла до зупинення (скорочення) виробництва; не мають непогашеної заборгованості щодо сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за період до 1 січня 2011 року та заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що виникли до зупинення (скорочення) виробництва; не мають несплачених фінансових санкцій за недодержання норм Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та Закону України «Про зайнятість населення».
Виплата працівникам допомоги по частковому безробіттю здійснюється підприємством у разі зупинення (скорочення) виробництва.
Право на допомогу по частковому безробіттю мають працівники, які протягом 12 місяців, що передували місяцю, в якому почалося скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу, працювали не менше шести календарних місяців, за яких сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, не меншому, ніж мінімальний розмір страхового внеску, та у яких скорочення тривалості робочого часу становить 50 і більше відсотків на місяць. Право на зазначену допомогу також мають особи, які перебували у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і на день початку зупинення (скорочення) виробництва приступили до роботи.
Допомога по частковому безробіттю не надається у разі, коли:
зупинення (скорочення) виробництва носить сезонний характер або виникає виключно з організаційно-виробничих причин;
є можливість працевлаштування (тимчасового переведення) працівників на період зупинення (скорочення) виробництва на інших дільницях, у цехах;
працівник:
письмово відмовився від працевлаштування (тимчасового переведення) на підходящу роботу на підприємстві з повним робочим днем (тижнем);
працює на цьому підприємстві за сумісництвом;
проходить на підприємстві альтернативну (невійськову) службу;
залучений до профілактичних заходів, спрямованих на запобігання настанню страхових випадків, передбачених статтею 7-1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Для надання допомоги по частковому безробіттю підприємство про можливе зупинення (скорочення) виробництва письмово повідомляє службу зайнятості за місцем взяття на облік як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не пізніше дати початку зупинення (скорочення) виробництва.
Служба зайнятості за погодженням з підприємством організовує заходи щодо запобігання вивільненню працівників.
У разі зупинення (скорочення) виробництва підприємство подає до служби зайнятості заяву та наступні документи:
копію наказу підприємства про зупинення (скорочення) виробництва, завірену печаткою підприємства, в якому зазначено обставини, що призвели до зупинення (скорочення) виробництва, його початок та тривалість, а також що зупинення (скорочення) виробництва охопило не менш як 20 відсотків чисельності працівників підприємства або цеху, дільниці, у яких скорочення робочого часу становить 30 і більше відсотків на місяць;
копію спільного рішення підприємства та виборного органу профспілкової організації або вільно обраного представника працівників підприємства (у разі відсутності первинної профспілкової організації), з якою (яким) укладено колективний договір, за результатами консультацій між ними про те, що зупинення (скорочення) виробництва є вимушеним (вичерпано всі можливі заходи запобігання);
відомості про працівників, у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю;
документ органу державної влади України та/або іноземної держави, що підтверджує обставини, які призвели до зупинення (скорочення) виробництва (за наявності).
Служба зайнятості вживає заходів щодо залучення до громадських робіт працівників (за їх бажанням) у разі їх обліку в службі зайнятості на умовах, визначених чинним законодавством.
Допомога по частковому безробіттю таким працівникам надається в межах строку зупинення (скорочення) виробництва на підприємстві з наступного дня після закінчення їх участі в громадських роботах на умовах, визначених цим Порядком.
Директор центру                                                                                                                                                 Ф.Д.Родоман 
 
 
Шановні Краснодонці!
Увага! Якщо, Ви старше 45 років і страховий стаж становить не менше 15 років, маєте можливість отримати Ваучер - документ встановленого зразка, що дає можливість відповідно Закону право на перепідготовку, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у навчальних закладах чи у роботодавця за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Право на одноразове отримання ваучера мають особи до досягнення ними встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку.
На підставі ваучера здійснюються перепідготовка, спеціалізація, підвищення кваліфікації за наступними професіями та спеціальностями:
• водій навантажувача
• водій тролейбуса
• електрогазозварник
• машиніст автогрейдера
• налагоджувальник сільськогосподарських машин та тракторів
• налагоджувальник устаткування у виробництві харчової продукції
• плодоовочівник
• робітник фермерського господарства
• слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування
• будівельний столяр
• тракторист
• тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва
• автомобілі та автомобільне господарство
• агрономія
• агрохімія і ґрунтознавство
• аквакультура
• захист рослин
• інженерія програмного забезпечення
• комп’ютерні системи та мережі
• міське будівництво та господарство
• програмне забезпечення систем
• промислове і цивільне будівництво
• розведення та селекція тварин
• технології виробництва і переробки продукції тваринництва
• ветеринарна медицина
• виробництво і переробка продукції рослинництва
• виробництво і переробка продукції тваринництва
• землевпорядкування
• монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд
• обслуговування програмних систем і комплексів
• обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів
• організація і технологія ведення фермерського господарства
• рибництво та аквакультура
• розроблення програмного забезпечення
За довідками звертатися до Краснодонського міськрайцентру зайнятості каб.30, тел.6-21-47. 
Шанс отримати професію
            Кримська Республіканська установа «Межрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів» запрошує інвалідів 1-3 групи працездатного віку, які не потребують стороннього догляду для проходження безкоштовної професійної реабілітації за робітничими професіями:
- швачка, оператор комп’ютерного набору, столяр будівельний, взуттьовик з ремонту взуття, вишивальник, лицювальник-мозаїст, лицювальник-плиточник, різьбяр по дереву та бересту, живописець, кравець, виробник художніх виробів з кераміки, радіомеханік з обслуговування та ремонту радіотелевізійної апаратури, обліковець з реєстрації бухгалтерських даних, секретар керівника, лицювальник-плиточник.
          Початок навчання здійснюється по мірі комплектації груп. Особи з обмеженими фізичними можливостями додатково забезпечуються безоплатним харчуванням, курсом, масажу, ЛФК, фізіотерапевтичним лікуванням.
На навчання не приймаються інваліди з такими захворюваннями:
- інфекційними в гострому періоді до закінчення терміну ізоляції;
- венеричними;
- хронічними у стадії загострення, гострій і важкій формі;
- епілепсією та епісиндромом;
- цукровим діабетом;
- психічними розладами.
Прийом на навчання здійснюється за наявністю направлення з обласного Головного управління праці та соціального захисту населення.
За подобною інформацією звертайтеся за телефонами: 6-53-68 у Краснодоні, (06569)2-58-97; (066)612-10-03.
Начальник відділу активної підтримки безробітних Л.В. Подшибякіна
Навчання після 45 це реально!
Відповідно до статті 30 Закону України “Про зайнятість населення” щодо розширення можливостей для підвищення конкурентоспроможності громадян віком старше 45 років Кабінет Міністрів України Постановою від 20 березня 2013 р. № 207 затвердив Порядок видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці.
Зазначений Порядок визначає механізм видачі територіальними органами Державної служби зайнятості особам віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років , ваучерів для підтримання їх конкурентоспроможності на ринку праці.
Ваучер - це документ встановленого зразка, що дає особі відповідно Закону право на перепідготовку, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у навчальних закладах чи у роботодавця.
Право на одноразове отримання ваучера мають особи до досягнення ними встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку.
Дія цього Порядку не поширюється на:
осіб, які не мають професійно-технічної або вищої освіти;
осіб, які проходили протягом останніх п’яти років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття;
зареєстрованих безробітних, які виявили бажання пройти професійне навчання за направленням територіального органу.
На підставі ваучера здійснюються перепідготовка, спеціалізація, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності, здобуття освіти на базі вже здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня.
Навчання здійснюється професійно-технічними та вищими навчальними закладами, підприємствами, установами та організаціями, які мають ліцензію на провадження діяльності з надання освітніх послуг, свідоцтво про атестацію або сертифікат про акредитацію за затвердженим Кабінетом Міністрів України переліком професій, спеціальностей та напрямів підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер.
Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на момент прийняття рішення про його видачу.
У разі коли вартість навчання в навчальному закладі перевищує максимальну вартість ваучера, особа або роботодавець можуть здійснити оплату різниці вартості навчання.
Особа здійснює вибір професії (спеціальності), напряму підвищення кваліфікації за переліком професій, спеціальностей та напрямів підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці, згідно з додатком, а також форми та місця навчання.
Для отримання ваучера особа подає до служби зайнятості заяву, а також надає паспорт, трудову книжку, документ про освіту та реєстраційний номер облікової картки платника податків, з яких у присутності особи знімаються копії, що засвідчуються її підписом.
У разі коли трудова книжка зберігається у роботодавця, особа подає її копію, засвідчену роботодавцем.
Для оброблення персональних даних особа подає територіальному органові письмовий дозвіл відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».
Рішення про видачу ваучера приймається службою зайнятості не пізніше ніж на восьмий робочий день з дня подання документів, зазначених у пункті 7 цього Порядку, та оформляється наказом.
Територіальний орган інформує особу, що подала заяву, про прийняте рішення протягом трьох робочих днів з дня його прийняття.
Для отримання ваучера особа звертається протягом п’яти робочих днів з дня надходження відповідного повідомлення до територіального органу, який прийняв рішення про його видачу. Якщо особа з поважних причин, підтверджених документально, не може звернутися у зазначений строк, він може бути продовжений на відповідний період.
Ваучер оформляється за формою згідно з додатком.
Зарахування особи на навчання на підставі ваучера здійснюється навчальними закладами відповідно до законодавства.
Договір про навчання укладається між навчальним закладом та особою протягом 90 днів після видачі ваучера.
Оплата ваучерів здійснюється Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в межах видатків, передбачених на цю мету у бюджеті Фонду на відповідний рік.
Начальник відділу активної підтримки безробітних Л.В. Подшибякіна
Про набуття чинності Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу
Краснодонський міськрайцентр зайнятості повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 р. № 198 затверджено Порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу. Цей Порядок набув чинності з 03.04.2013р.
Відповідно пункту 3 Порядку реєстрація безробітного проводиться за умови пред’явлення паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України, облікової картки платника податків, трудової книжки (цивільно-правового договору чи документа, який підтверджує період зайнятості), а в разі потреби також військового квитка, диплома або іншого документа про освіту.
Громадянин, який втратив паспорт, пред’являє тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України, особа, яка не досягла 16 річного віку, — свідоцтво про народження та довідку про реєстрацію місця проживання.
Інвалід, який не досяг встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку і отримує пенсію по інвалідності або державну соціальну допомогу відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» і «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», пред’являє пенсійне посвідчення або посвідчення особи, яка отримує відповідну державну соціальну допомогу, і подає довідку до акта огляду медико-соціальною експертною комісією та індивідуальну програму реабілітації.
Іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, визнані в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, яким надано в Україні притулок чи тимчасовий захист, а також ті, що одержали дозвіл на імміграцію, подають посвідку на постійне проживання або посвідчення біженця або особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист.
Особа, яка втратила трудову книжку, подає дублікат трудової книжки чи довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи або цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує період зайнятості такої особи.
Крім документів, зазначених у пункті 3 цього Порядку, для реєстрації подаються:
1) випускниками вищих навчальних закладів, які навчалися за державним замовленням і звернулися до територіального органу протягом одного року з дня закінчення навчання, — направлення на роботу, довідка про надання можливості самостійного працевлаштування, а ті, що навчалися на контрактній основі і звернулися до територіального органу протягом одного року з дня закінчення навчання, — довідка навчального закладу про підтвердження форми навчання.
2) членами особистого селянського господарства, які протягом 12 календарних місяців, що передували дню реєстрації у територіальному органі, перебували у трудових відносинах або займалися іншим видом діяльності згідно із частиною першою статті 4 Закону України «Про зайнятість населення» менш як шість місяців (крім осіб, які закінчили або припинили навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилися із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби та вперше приймаються на роботу), — довідка про припинення ведення особистого селянського господарства або вихід з такого господарства, видана сільською, селищною або міською радою за місцезнаходженням земельної ділянки;
3) військовослужбовцями (крім військовослужбовців строкової служби) Збройних Сил, внутрішніх військ МВС, Служби зовнішньої розвідки, інших військових формувань, утворених відповідно до законів, Держприкордонслужби, СБУ, Держспецтрансслужби, особами рядового і начальницького складу Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, органів внутрішніх справ, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, а також особовим складом воєнізованих аварійно-рятувальних служб, утворених відповідно до законодавства на постійній основі (далі — військовослужбовці), які звільнені із служби за станом здоров’я, у зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів без права на пенсію, — військовий квиток, в якому зазначена дата взяття їх на облік у військовому комісаріаті відповідно до законодавства.
Начальник відділу організації працевлаштування населення О.В.Максименко
 
ДО УВАГИ НАСЕЛЕННЯ І РОБОТОДАЦІВ!
Законом України «Про зайнятість населення», який набрав чинності з 1 січня 2013 року статтею 31 визначено організацію громадських і інших видів робіт тимчасового характеру, а 20 березня 2013 року за №175 постановою Кабінету Міністрів України затверджено Порядок організації громадських та інших робіт тимчасового характеру.
Отже, громадські роботи є видом суспільно корисних оплачуваних робіт в інтересах громади, які організовуються з метою додаткового стимулювання мотивації до праці, матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб і виконуються ними на добровільних засадах.
Види громадських робіт визначаються за критеріями: мають тимчасових характер і для їх організації не можуть бути використані постійні робочі місця та вакансії; можуть виконуватися на умовах неповного робочого дня; мають економічну, соціальну та екологічну користь для регіону; надають можливість для тимчасового працевлаштування безробітних на роботи, що не потребують додаткової спеціальної, освітньої та кваліфікаційної підготовки.
Громадські та інші роботи тимчасового характеру організовуються і проводяться на створених для цього тимчасових робочих місцях. Роботодавці подають до центру зайнятості інформацію про потребу в робочій силі для укомплектування тимчасових робочих місць, а центри зайнятості направляють безробітних.
До громадських та інших робіт тимчасового характеру не відносяться роботи пов’язані з ризиком для життя, відповідно до Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого Держнаглядохоронпраці від 26 січня 2005року №15.
З особами, які беруть участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, роботодавці укладають в письмовій формі строкові трудові договори на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів.
Участь в громадських роботах вноситься до трудової книжки людини відповідно до законодавства про працю, а період участі зареєстрованих безробітних у громадських роботах зараховується до страхового стажу в разі наступної їх реєстрації або перереєстрації в службі зайнятості.
Місцеві органи влади щороку відповідно до Програми зайнятості населення приймають рішення щодо організації громадських робіт, визначають види робіт, роботодавців, за участю яких планується організація таких робіт, та інформують їх про прийняті рішення.
Види громадських робіт визначаються місцевими органами влади за критеріями передбаченими ст.31 Закону України «Про зайнятість населення».
Згідно із чинним законодавством працедавці кожного працівника зобов’язані офіційно оформляти на роботу. Навіть якщо робота короткотермінова, роботодавець повинен гарантувати людині виплату грошової винагороди і соціальний захист.
Замість штатного працівника, відсутнього з певних причин, на кілька місяців можуть взяти іншого. Зазвичай така робота не вимагає високої кваліфікації й ухвалення важливих рішень, однак може стати корисним досвідом у подальшому.
Якщо працювати доведеться навіть два-три місяці, тимчасового співробітника все ж потрібно належно оформити на роботу. Це гарантує зарплату, а також лікарняні у випадку хвороби.
Перерви в громадських або інших роботах тимчасового характеру тривалістю не більше 8 годин на місць, що надаються з урахуванням часу на проїзд зареєстрованим безробітним для відвідування міськрайцентру зайнятості, а у разі наявності пропозицій щодо підходящої роботи – для відвідування роботодавців, підлягають оплаті за рахунок коштів, передбачених на фінансування таких робіт.
Зареєстрований безробітний зобов’язаний відвідати міськрайцентр зайнятості протягом 14 робочих днів після закінчення строкового трудового договору. На разі не відвідування зареєстрованим безробітним в установлений строк то реєстрація такого безробітного припиняється.
Додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню окремим категоріям громадян
Законом України «Про зайнятість населення», який набрав чинності з 1січня 2013 року передбачені додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню окремим категоріям громадян. Так право на такі гарантії мають: один з батьків або особа, яка їх замінює і: має на утриманні дітей віком до шести років; виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину – інваліда; діти – сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; особи звільнені після відбуття покарання або примусового лікування; молодь. Яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу; інваліди, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»; особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років.
Для працевлаштування зазначених категорій громадян (крім інвалідів, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування», норматив працевлаштування на роботу яких встановлюється згідно із Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні») підприємствам, установам, організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюється квота в розмірі відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік.
Роботодавці самостійно розраховують цю квоту з урахуванням чисельності громадян, які на умовах повної зайнятості працюють у них і належать до неконкурентоспроможних на ринку праці(крім інвалідів), та забезпечують їх працевлаштування самостійно. Роботодавці можуть звертатися до служби зайнятості за сприянням комплектування вакансій фахівцями з числа безробітних, у т.ч. громадян, які мають додаткові гарантії в сприянні працевлаштуванню.
Заступник директора Краснодонського міськрайцентру зайнятості Т.Сорочинська
Укладання і реєстрація трудового договору
Якщо Ви фізична особа – підприємець без створення юридичної особи з правом найму працівників або використовуєте найману працю, пов’язану з наданням послуг (кухарів, водіїв, тощо) то необхідно скласти у письмовій формі трудовий договір між Вами і працівником та зареєструвати його у центрі зайнятості у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи. Його форма затверджена Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 08.06.2001 р. № 260 (зі змінами).
Для реєстрації трудового договору необхідно подати такі документи:
- роботодавцю (фізичній особі, без створення юридичної особи з правом найму працівників) – паспорт, свідоцтво про реєстрацію підприємницької діяльності, довідку податкової адміністрації про ідентифікаційний код;
- працівникові, який влаштовується на роботу до фізичної особи, – паспорт, трудову книжку, документ про освіту, довідку податкової адміністрації про ідентифікаційний код;
- особі, яка вперше шукає роботу і не має трудової книжки, – паспорт, документ про освіту, довідку податкової адміністрації про ідентифікаційний код.
У зв’язку з тим, що більшість підприємств ліквідується виникає багато питань стосовно порядку вивільнення працівників, тому багато уваги приділяється роз’ясненню законодавчих норм, які регламентують цю процедуру. Найбільш популярною роботою в цьому напрямку є проведення виїзних семінарів з особами, які вивільняються и можливо вже завтра звернуться до служби зайнятості за допомогою у працевлаштуванні.
Про певну результативність співпраці зі службою зайнятості можна дізнатися з відгуків роботодавців, які частіше за все розміщуються в місцевих друкованих видавниках.
Будь - які питання можна з’ясувати за телефонами: (06435) 6-51-09,
6-35-94. Головний спеціаліст - юрисконсульт Деменко Н.М.
Право на соціальні виплати
З 1 січня поточного року набрав чинності Закон України «Про зайнятість населення» в новій редакції. Діючим законом передбачені пільги для роботодавців на разі створення нових робочих місць, забезпечення належних умов зайнятості молоді, а також громадянам, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.
Деякі зміни відбулися і в Законі України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», тому я хочу акцентувати увагу людей, які здійснюють пошук роботи на матеріальному забезпеченні на випадок безробіття.
Отже, згідно законодавства право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу мають застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи, як безробітної становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Допомога по безробіттю виплачується з 8-го дня після реєстрації застрахованої особи в установленому порядку в державній службі зайнятості.
Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років.
Для осіб перед пенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 720 календарних днів.
На разі чергового визнання в установленому порядку застрахованої особи безробітною у межах двох років, протягом яких виплачується допомога по безробіттю, тривалість її виплати враховується сумарно.
Звертаю увагу, що застрахованим особам, розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати, визначеної відповідно до порядку обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого Кабінетом Міністрів України, залежно від страхового стажу: до 2 років 50 відсотків; від 2 до 6 років - 55 відсотків; від 6 до 10 років - 60 відсотків; понад 10 років - 70 відсотків.
Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру: перші 90 календарних днів - 100 відсотків; протягом наступних 90 календарних днів – 80 відсотків; а у подальшому – 70 відсотків.
Допомога по безробіттю особам, які звільнилися з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин, призначається відповідно до частин першої та другої ст. 22 Закону її виплата починається з 91 календарного дня.
Мінімальний розмір допомоги по безробіттю на сьогодні складає 544 грн.
Допомога по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом.
Більш детальну інформацію можна отримати в центрі зайнятості.
 
Заступник директора               Краснодонського міськрайцентру зайнятості Сорочинська Т.М.
До уваги населення!
20 лютого 2013 року з 10 до 12 години в Краснодонському міськрайцентрі зайнятості до Дня Соціальної Справедливості проводитимуться інформаційно – консультаційні заходи за участю соціальних партнерів: виконавчого комітету Краснодонської ради, Краснодонської районної державної адміністрації, пенсійного фонду, управлінь праці та соціального захисту населення міста і району, фонду тимчасової втрати працездатності, МСЕК, міськрайцентру зайнятості.
Запрошуємо всіх бажаючих відвідати захід, який відбудеться за адресою: м.Краснодон, вул. Першокінна, 1а.

Зайнятість людей з особливими потребами - турбота спільна
В нашій країні зайнятість людей з обмеженими фізичними можливостями набуває особливого значення з огляду на зростання чисельності інвалідів, які бажають працювати. Соціальна адаптація та професійна реабілітація для людини з інвалідністю - це, насамперед, можливість самому заробляти на життя, реалізовувати себе в професійній сфері, громадському житті.
Заходи щодо сприяння працевлаштуванню людям з обмеженими фізичними можливостями передбачені «Програмою зайнятості населення м. Краснодона на 2012-2013 роки».
В Краснодонському регіоні налагоджена система взаємодії між органами державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, соціальними партнерами. Традиційними є спільні заходи з відзначення Міжнародного дня інвалідів.
Інформацію про послуги, які надаються державними органами громадянам з обмеженою працездатністю можна знайти в селищних радах, установах, що безпосередньо займаються роботою з інвалідами (управління Пенсійного фонду, Управління праці та соціального захисту населення, міськрайцентр зайнятості). Проблеми громадян з інвалідністю висвітлюється на сторінках місцевих газет.
Разом з тим складними залишаються питання відсутності вакантних робочих місць для осіб з обмеженими фізичними можливостями, які б відповідали індивідуальним рекомендаціям МСЕК та невідповідності професійно-кваліфікаційного рівня інвалідів вимогам роботодавців - адже більшість інвалідів, отримавши групу не можуть за станом здоров’я працювати за своєю освітою і на тих посадах, по яких мали професійний досвід.
Протягом 2012 року на обліку в міськрайцентрі зайнятості перебували 44 людини з особливими потребами. Переважно це люди які мають 3 групу інвалідності (2 група - 5 чоловік). За сприянням спеціалістів центру працевлаштовані 25 осіб (56,8%) з обмеженими фізичними можливостями.
Найактивнішим роботодавцем, що приймав на роботу осіб з обмеженими можливостями протягом 2012 року залишається ТП «Уголь».
В оплачуваних громадських роботах брали участь 3 людей з обмеженими можливостями, які працювали на сільськогосподарських роботах (СТОВ "Мирна долина") та у Терцентрі – соціальними працівниками.
Безробітним з особливими потребами пропонувалась можливість опанувати нову професію, або підвищити кваліфікацію. В результаті один безробітний пройшов підвищення кваліфікації – за професією «водій автотранспортних засобів», другий – отримав професію «водій тролейбусу».
Люди з обмеженими фізичними можливостями потребують справедливого соціального захисту і створення таких умов життя, щоб успішно інтегруватися в суспільстві. Службою зайнятості таким людям приділяється особлива увага та обумовлюються в роботі нові підходи до вирішення проблем зайнятості та працевлаштування.
Начальник відділу організації працевлаштування населення Максименко О.В.

До уваги населення!
Закон України «Про зайнятість населення»

З 1-го січня 2013 року набрав чинності Закон України «Про зайнятість населення», ухвалений Верховною Радою України 5 липня 2012 року.
Основною метою прийняття Закону України «Про зайнятість населення», є створення ефективного механізму сприяння повній, продуктивній і вільно обраній зайнятості населення, забезпечення конституційних прав і гарантій громадян на працю та соціальний захист від безробіття.
Редакцією Нового Закону передбачені пільги для роботодавців. Так, роботодавцю, який працевлаштовуватиме на нові робочі місця інвалідів, осіб віком від 50 років, молодь на перше робоче місце, одиноких батьків, батьків, які виховують дітей до 6 років і дітей-інвалідів та інших безробітних з числа недостатньо конкурентоспроможних громадян строком не менше ніж на два роки, щомісячно компенсуватимуться фактичні витрати, у розмірі єдиного соціального внеску протягом одного року.
Вперше у Законі передбачено сприяння забезпеченню молоді першим робочим місцем та запровадження стимулів для стажування на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, фізичних осіб, які застосовують найману працю, молоді, яка навчається.
Період стажування студента буде вноситися до трудової книжки. Молодим працівникам, які погодилися працювати у сільській місцевості, надаватиметься житло на строк його роботи та одноразова адресна допомога у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за рахунок коштів Державного бюджету України у порядку та за переліком професій (спеціальностей), затверджених Кабінетом Міністрів України. У разі, якщо молодий працівник працюватиме у такому населеному пункті не менше десяти років, житло буде передаватися йому у власність.
Новацією Закону «Про зайнятість населення» є й те, що особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, мають право до досягнення встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку на одноразове отримання ваучера для підтримання їх конкурентоспроможності шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності. Вибір професії (спеціальності) із затвердженого переліку, форми та місця навчання здійснюється особою. Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого Законом.
Одним з найважливіших нововведень Законопроекту є застосування фіксованої ставки квотування робочих місць для соціально незахищених осіб населення, а саме: 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік для підприємств із чисельністю співробітників більше 20 осіб.
Акцентую увагу на відношенні категорій населення до зайнятого. Отже, Законом встановлено, що до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та, які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, що навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах та поєднують навчання з роботою.
Також до зайнятого населення належать:
- непрацюючі працездатні особи, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом, інвалідом І групи або за особою похилого віку, яка за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досягла 80-річного віку, та отримують допомогу, компенсацію та/або надбавку відповідно до законодавства;
- батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу, прийомні батьки, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства;
- особа, яка проживає з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, та одержує грошову допомогу на догляд за ним відповідно до законодавства.
Відповідно до Закону держава гарантує людині право на захист від будь-яких проявів дискримінації у сфері зайнятості населення за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, членства у професійних спілках або інших об’єднаннях громадян, статі, віку, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Директор Краснодонського міськрайцентру зайнятості Ф.Д.Родоман

Назад Наверх