Комунальний заклад дитяча школа мистецтв м. Молодогвардійська

Коротка візитна картка комунального закладу “Дитяча школа мистецтв м. Молодогвардійська”

                                                                                       Адрес: Ул. Калинина,1 здание школы № 7
                                                                                       Директор: Тимошенко Леонид Николаевич
                                                                                                                 
                                                                                       тел.:   (064 35) 7 54 52
                                                                                                                         (064 35) 7 54 52
 
У липні 1973 р. на базі філіалу Краснодонської дитячої музичної школи було відкрито дитячу музичну школу м. Молодогвардійська. Вона була розміщена в орендованому у школі № 7 першому поверсі будівлі “Б” школи за адресою: Луганська обл., м. Молодогвардійськ, вул. Калініна, буд. 1.

Першим директором з 1973 р. до 1975 р. дитячої музичної школи був Мартинов Валерій Євгенович.
З 1975 р. до 1977 р. школою керував директор Гейнце Олександр Андрійович, а з 1977 р. до 1997 р. Семен Ізраїлевич Біхдрикер.

З дня заснування до вересня 1997 р. на посаді заступника директора по навчальній роботі працював Тимошенко Леонід Миколайович, а він керує даною установою.

В 1985 р. дитячій музичній школі виділено в оренду приміщення на четвертому поверсі будівлі “Б” СШ № 7. З того часу школа перемістилася з першого поверху на четвертий.

22 лютого 2001 р. виконком Молодогвардійської міської ради вирішив дати згоду на перетворення Молодогвардійської дитячої музичної школи в школу мистецтв.

5 лютого 2002 р., виконком Краснодонської міської ради зареєстрував комунальний заклад “Дитяча школа мистецтв м. Молодогвардійська”. З того часу Молодогвардійська дитяча музична школа реорганізувалася в Комунальний заклад “Дитяча школа мистецтв м. Молодогвардійська”.
  
З 1 вересня 2006 р. в КЗ “Дитяча школа мистецтв м. Молодогвардійська” відкрилося театральне відділення, а у 2007 р. хореографічне відділення. На даний момент діти навчаються на таких інструментах: фортепіано, скрипці, віолончелі, баяні, акордеоні, домрі, балалайці, гітарі, флейті, гобої, кларнеті, саксофоні, валторні, трубі, тромбоні, тубі, ударних інструментах; вокал, хореографія, театрали – усього 290 учнів, та 30 викладачів.
   

В школі мистецтв працюють наступні колективи:

 1. Зразковий дитячий духовий оркестр — 45 чол. кер. Тимошенко Л. М.
 2. Естрадно – симфонічний оркестр — 35 чол. кер. Радченко О. М.
 3. Оркестр народних інструментів — 35 чол. кер. Радченко В. Л.
 4. Хор старших класів — 45 чол. кер. Юнда В. В.
 5. Камерний оркестр — 15 чол. кер. Радченко О. М.
 6. Ансамбль скрипалів — 10 чол. кер. Савченкова І. В.
 7. «Диксиленд» — 6 чол. кер. Радченко О. М.
 8. Ансамбль домристів — 6 чол. кер. Радченко В. Л.
 9. Ансамбль флейтистів — 8 чол. кер. Уланова Р. В.
 10. Ансамбль кларнетистів — 4 чол. кер. Щурова М. Г.
 11. Ансамбль трубачів — 8 чол. кер. Тимошенко Л. М.
 12. Вокальний ансамбль старших класів — 8 чол. кер. Юнда В. В.
 13. Вокальний ансамбль середніх класів — 10 чол. кер. Юнда В. В.
 14. Вокальний ансамбль молодших класів — 10 чол. кер. Водзинская Н. О.
 
Творчі колективи Молодогвардійської дитячої школи мистецтв з року в рік демонструють великі показники на конкурсах різних рівнів. По підсумкам обласних конкурсів різних рівнів на протязі 30 років Молодогвардійська дитяча школа мистецтв знаходиться в числі лідерів.
 
Інструментальні ансамблі: ансамбль скрипалів, Диксиленд, ансамбль домристів, ансамбль флейтистів – всі вони багаторазові переможці обласних конкурсів.
 
Оркестр народних інструментів з 1980 р. – лауреат обласних конкурсів. У 1986 р. оркестр був нагороджений почесною грамотою Міністерства культури Української РСР за перемогу у Республіканському огляді творчої майстерності студентів та учнів учбових закладів мистецтва і культури.

Естрадно – симфонічний оркестр – переможець обласних конкурсів, існуючий в Молодогвардійській дитячій школі мистецтв, взагалі не має аналогів серед шкіл естетичного виховання у Луганській області.
Вражаючі творчі надбання у старшого хору Молодогвардійської дитячої школи мистецтв.
Старший хор Молодогвардійської ДШМ був заснований у 1975 році. З 1992 року і в даний час хором керує Юнда Вікторія Вікторівна.

За сумлінну працю і високий професіоналізм Юнда В. В. установлена категорія "Фахівець вищої категорії".
Завдяки систематичним і цілеспрямованим заняттям хор старших класів перетворився в прекрасний злагоджений творчий колектив. Починаючи з 1996 р. він ставав лауреатом всіх обласних конкурсів серед шкіл естетичного виховання.
 • 1999 рік — хор був відзначений дипломом лауреата І ступеня Всеукраїнського фестивалю народної творчості;
 • 2001 рік — хор був відзначений дипломом лауреата ІІ ступеня Всеукраїнського фестивалю народної творчості;
 • 2007 рік — І місце на І обласному дитячому фестивалі “Хай пісня скликає друзів”
 • 2008 рік — Гран – при на ІІ відкритому дитячому фестивалі “Хай пісня скликає друзів”
Особливої уваги заслуговують творчі досягнення Зразкового дитячого духового оркестру, якій існує з 1973 р.
З 1980 р. по дійсний час оркестр — переможець усіх конкурсів виконавчої майстерності, що проводяться серед шкіл естетичного виховання Луганської області. У 1986 р. оркестр стає переможцем Республіканського огляду народної творчості, він нагороджений Почесною грамотою Міністерства культури УРСР. У цьому ж році за активну участь у пропаганді і розвитку духової музики оркестр нагороджений Дипломом військово–оркестрової служби
 
Міністерства Оборони СРСР. Успішними були гастролі оркестру в 1987 р. у Латвію, де проходили “Дні мистецтва”.

З 1998 р. оркестр отримав почесне звання “Зразковий”. У 1999 – 2001 р. оркестр брав участь у Всеукраїнських оглядах народного мистецтва, де став Лауреатом цих оглядів, а також двічі брав участь у творчому звіті Луганщини в м. Києві в Палаці «Україна».

Починаючи з 2002 року оркестр приймає участь у Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах духової музики та одержує високі нагороди:
 • 2002 р. – Всеукраїнський фестиваль – конкурс духових оркестрів у м. Севастополі «Фанфари Севастополя»    I місце
 • 2004 р. – IX Міжнародний фестиваль – конкурс дитячої творчості в м. Кіровограді, присвячений Всесвітньому Дню Землі   «Гран-при»
 • Квітень 2005 р. – Всеукраїнський огляд – конкурс у м. Дніпропетровську «Золота Нотка»     I місце
 • Травень 2005 р. – Міжнародний фестиваль – конкурс духової музики в м. Волгограді «Салют Перемоги»   I місце
 • 2006 р. – I відкритий обласний фестиваль – конкурс духових оркестрів у м. Краснодон, присвячений Молодої Гвардії.   «Гран– при»
 • 2007 р. – I Міжнародний фестиваль духової музики «Кубок Сталінграда», присвячений 65-річчю Сталінградської битви  «Гран – при»
 • 2008 р. – II відкритий обласний фестиваль – конкурс духової музики в м. Краснодон, присвячений 70-річчу створення Луганської області та героям-молодогвардійцям  «Гран – при»
У рамках проекту патріотичного об'єднання «Велика Україна» у серпні 2006 р. оркестр брав участь в акції дружби між Східною і Західної Україною, а також у святкуванні 150-річчя з дня народження Івана Франка в містах Львові та Івано-Франківську.

У 2008 році за особливий внесок у розвиток культури, мистецтва і духовності Луганщини Зразковий духовий оркестр став «Переможцем обласного конкурсу «Людина року» у номінаціях Луганського обласного благодійного фонду «Благовіст».

В 2008 – 2009 навчальному році Молодогвардійська дитяча школа мистецтв нараховує чотири відділи і два відділення:

Оркестровий відділ:                     
 • Струнно-смичкові інструменти       
 • Духові та ударні інструменти
 • Фортепіанний відділ                      
Теоретичний відділ:
 • Театральне відділення
 • Хореографічне відділення
 • Відділ народних інструментів
Молодогвардійська дитяча школа мистецтв – базова школа Краснодонського регіону. Головою Ради директорів призначено обласним управлінням культури і туризму – Тимошенка Леоніда Миколайовича. За великий внесок в розвиток Вітчизняної культури, професійну підготовку підростаючого покоління, суспільну діяльність і особистий внесок у 2004 році Тимошенко Леоніду Миколайовичу надане почесне звання “Почесний громадянин м. Молодогвардійська”, у 2005 р. нагороджено відзнакою “Золотий лелека” патріотичним об’єднанням “Родина Восток”, 2006 рік - нагороджено медаллю “За заслуги перед Луганщиною” ІІІ ступеня, 2008 р. - “За заслуги перед Луганщиною” ІІ ступеня, у 2006 р. почесне звання “Заслужений працівник культури України”.

  

Информация об участии в конкурсах от Молодогвардейской детской школы искусств

1.     16 марта 2014 г. в помещении колледжа Луганской Государственной академии культуры и искусств проходила открытая музыкально-теоретическая олимпиада "Музыкальный эрудит" среди учащихся школ эстетического воспитания, в котором от Молодогвардейской детской школы искусств приняли участие двое учащихся Шпаковский Ярослав (преп. Толяренко М. А.), Лаврук Екатерина (преп. Федюк И. А.)

Награды за конкурс:

III место – Шпаковский Ярослав

IV место – Лаврук Екатерина

2.     22 марта 2014 г. в помещении колледжа Луганской Государственной академии культуры и искусств проходил заключительный тур областного смотра-конкурса исполнительского мастерства среди учащихся школ эстетического воспитания, в котором от Молодогвардейской детской школы искусств приняли участие двадцать учащихся

Награды за конкурс:

I место   –  2

II место –  2

III место –  1

IV место –  4

Мороз Юлия/флейта/                       І место

Преподаватель        Уланова Р. В.

Концертмейстер      Кувайцева И. Г.

Мишанчук Алина/флейта/             І место

Преподаватель        Уланова Р. В.

Концертмейстер      Кувайцева И. Г.

Борисова Дарья    /флейта/             ІІ место

Преподаватель        Уланова Р. В.

Концертмейстер      Назаренко Т. А.

Захлёстова Екатерина   /кларнет/  ІІ место

Преподаватель        Тимошенко Л. Н.

Концертмейстер Малая Т. В.

Пономарёв Александр   /аккордеон/ІІІ место

Преподаватель        Бобкова Н. А.

Антипова Марина          /кларнет/   ІV место

Преподаватель        Щурова М. Г.

Концертмейстер Усс Е. В.

Тельных Владислав       /кларнет/   ІV место

Преподаватель        Уланова Р. В.

Концертмейстер Кувайцева И. Г.

Шпаковский Ярослав/фортепиано/        ІV место

Преподаватель        Малая Т. В.

Войтко Оксана      /домра/               ІV место

Преподаватель        Кравченко Л. В.

3.     22 марта 2014 г. в помещении колледжа Луганской Государственной академии культуры и искусств проходил областной конкурс "Волшебный смычок" среди учащихся на струнно-смычковых инструментах школ эстетического воспитания, в котором от Молодогвардейской детской школы искусств приняли участие четверо учащихся

Награды за конкурс:

II место –  1

III место –  1

Соловьёва Людмила/скрипка/                  ІІ место

Преподаватель        Савченкова И. В.

Концертмейстер      Малая Т. В.

Солопова Наталья         /скрипка/             ІІІ место

Преподаватель        Савченкова И. В.

Концертмейстер      Малая Т. В.

4.     22 марта 2014 г. в г. Антрацит  в помещении ЦГДК им. Ленина проходил областной детско-юношеский фестиваль-конкурс хореографического и вокального мастерства «Таланти Луганщини», в котором от Молодогвардейской детской школы искусств приняли участие две ученицы Олифировская Анастасия и Данцева Анастасия (класс преп. Просёлковой Н. В.). По итогам фестиваля-конкурса обе девочки прошли в Гала-концерт.

Назад Наверх