- Главная
- Городской совет
- Исполнительные органы
-
Регуляторная политика
- Действующие регуляторные акты
- План по подготовке регуляторных актов
- Отчеты по отслеживанию результативности регуляторных актов
- Проекты регуляторных актов
- Реестр действующих регуляторных актов
- Уведомления об обнародовании проектов регуляторных актов
- График проведения мероприятий по отслеживанию результативности принятых регуляторных актов
- Перечни регуляторных актов
- Городские и поселковые советы
- Центр административных услуг
- Краснодон
Державна допомога сім’ям з дітьми
Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами
Право на допомогу мають вагітні жiнки (у тому числi неповнолiтнi), якi не застрахованi в системi загальнообов’язкового державного соцiального страхування, а саме:
· жінки, звільнені з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, за умови, що вагітна жінка була звільнена з роботи не раніше, ніж за шість місяців до набуття права на одержання допомоги;
· жінки, зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні;
· аспірантки, докторантки, клінічні ординатори, студентки вищих навчальних закладів та професійно-технічних навчальних закладів;
· непрацюючі жінки.
· жінки, зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності, які не сплачують страхові внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Призначення допомоги здiйснюється на пiдставi:
· паспорта;
· довiдки лiкувального закладу встановленного зразка;
· трудової книжки;
· ідентифікаційного коду.
У особових випадках:
· довiдки лiквiдацiйної комiсiї для жiнок, звiльнених з роботи у зв’язку з лiквiдацiєю пiдприємства, установи, органiзацiї;
· довiдки державної служби зайнятостi для жiнок, зареєстрованих у державнiй службi зайнятостi як безробiтнi;
· довiдки з мiсця навчання про те, що у період тимчасової непрацездатності нарахування і виплата стипендії провадиться не буде. (Допомога призначається з дня припинення виплати стипендії по день закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами).
Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через шість місяців з дня закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, та виплачується жінкам за весь період відпустки.
Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами надається у розмірі 25% від розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для працездатної особи із розрахунку на місяць.
Допомога при народженні дитини
Допомога при народженні дитини надається одному з батьків (опікуну) з метою створення умов для повноцінного утримання та виховання дитини.
Допомога при народженні дитини призначаєтьсяза умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше дванадцяти місяців з дня народження дитиниза умови пред'явлення до органу праці та соціального захисту паспортів або інших документів, що посвідчують особу, ідентифікаційних кодів батьків дитини та документів:
· копії свідоцтва про народження дитини;
· оригіналу довідки, виданої державним органом реєстрації актів цивільного стану для призначення допомоги при народженні дитини. Жінки, які постійно проживають (зареєстровані) на території України і народили дитину під час тимчасового перебування за межами України, подають документи компетентних органів країни перебування, що засвідчують народження дитини, легалізовані в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.
· особи, що звертаються за призначенням допомоги при народженні другої дитини, або наступних дітей, подають також довідку про склад сім’ї та копію свідоцтва про народження кожної дитини, яка враховується при визначенні розміру допомоги;
· копії рішення суду чи відповідних органів про встановлення опіки - для опікунів.
Допомога при народженні дитини в разі її смерті виплачується на підставі копії свідоцтва про народження дитини або довідки про народження дитини, виданої державним органом реєстрації актів цивільного стану.
Виплата допомоги припиняється у разі:
· позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
· відмови отримувача допомоги від виховання дитини;
· нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
· перебування отримувача у місцях позбавлення волі за рішенням суду;
· відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;
· тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;
· припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень;
· смерті дитини або отримувача допомоги.
Виплата допомоги припиняється на підставі пропозицій органу опіки та піклування чи державного соціального інспектора. У разі змін обставин, що привели до припинення допомоги, виплата поновлюється, коли особа, що здійснює догляд за дитиною, звернулась з письмовою заявою протягом шести місяців з дня припинення.
Контроль за цільовим використанням допомоги та створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей здійснюється головними державними соціальними інспекторами.
Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку
Право на допомогу мають особи, якi фактично здiйснюють догляд за дитиною.
Непрацюючим особам та особам – суб’єктам підприємницької діяльності допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається з дня звернення за її призначенням, але не раніше ніж з дня, що настає після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.
Працюючим особам - з дня настання відпустки по догляду за дитиною по день її закінчення, але не більш як по день досягнення дитиною трирічного віку.
Допомога призначається органами праці та соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта, ідентифікаційного коду та документів:
· копії свідоцтва про народження дитини;
· копії трудової книжки матері (батька, усиновителя, опікуна), яка (який) здійснює догляд за дитиною – для непрацюючих осіб;
· виписки з наказу за місцем служби про надання відпустки – для осіб, які служать;
· довідки з місця навчання - для осіб, які навчаються;
· копії або витягу з наказу (розпорядження) роботодавця про надання відпустки по догляду за дитиною – для осіб, які працюють;
· особи – суб’єкти підприємницької діяльності подають копію свідоцтва про державну реєстрацію особи-підприємця;
· особи, які працюють у режимі неповного робочого часу або вдома, подають довідку з місця роботи про початок виконання трудових обов’язків на зазначених умовах;
· особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах та організаціях, незалежно від форми власності та господарювання, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається на підставі витягу з наказу (розпорядження) роботодавця про надання особі, яка фактично здійснює догляд за дитиною, відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
· для найманих працівників фізичних осіб – підприємців допомога призначається на підставі довідки роботодавця, до якої за відсутності печатки прикладається копія свідоцтва про державну реєстрацію;
· опікуни подають копію рішення суду чи рішення відповідних органів про встановлення опіки;
· особи, звільнені з роботи у зв'язку з ліквідацією підприємства, установи та організації, подають відповідну довідку ліквідаційної комісії.
Переоформлення документів щодо виплати допомоги на іншу працездатну особу, яка не отримує пенсії, здійснюється згідно з письмовою заявою такої особи на підставі довідки з місця роботи, навчання, служби, центру зайнятості про початок виконання особою, що отримувала допомогу, трудових обов’язків, навчання, несення служби, перебування на обліку у центрі зайнятості.
Якщо застрахована особа вийшла на роботу в режимі повного робочого часу або оформила відпустку у зв'язку з навчанням до закінчення відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, страхувальник-роботодавець повинен протягом п'яти днів з дня видання наказу про припинення зазначеної відпустки повідомити про це орган праці та соціального захисту населення за місцем проживання застрахованої особи.
Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 % прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень.
Середньомісячний сукупний доход сім’ї визначається на підставі довідок про доходи, декларації про доходи та майновий стан та акту обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.
Увага роботодавці!!
Для недопущення перевищення бюджетних коштів.
Відповідно до п. 20 Постанови Кабінету Міністрів України № 1715 від 27.12.2001 р. «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми» роботодавець повинен у п’ятиденний строк після видання наказу про достроковий вихід із відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку або виходу на роботу у режимі неповного робочого часу робітника, надати інформацію до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання таких осіб, надавши витяг з наказу до приймальні УПСЗН за адресою: м. Краснодон, пл. Леніна, 8, кабінет № 29.
Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування
Право на допомогу мають особи, визначенi в установленному законом порядку опiкунами чи пiклувальниками дiтей, якi внаслiдок смертi батькiв, позбавлення їх батькiвських прав, хвороби батькiв або з iнших причин залишилися без батькiвського пiклування та відповідно до законодавства набули статусу дитини – сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування.
Розмір допомоги визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги.
Розмір призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги враховується як середньомісячний розмір зазначених виплат, одержаних на дитину за попередні шість календарних місяців.
Призначення допомоги здiйснюється на пiдставi:
· паспорта (опiкуна чи пiклувальника);
· рiшення про встановлення опiки чи пiклування;
· копiї свiдоцтва про народження дитини;
· довiдки з мiсця проживання дитини та опiкуна чи пiклувальника;
· довiдок про розміри одержуваних на дитину алiментів, пенсiї, стипендії, державної допомоги за попереднi шiсть календарних мiсяцiв;
· рішення суду про позбавлення батьківських прав;
· довідки з місця навчання дитини.
Допомога на дітей одиноким матерям
Право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері, одинокі усиновителі (які не перебувають у шлюбі), якщо у свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька дитини або запис про батька проведено в установленому порядку за вказівкою матері, а також вдова та вдівець з дітьми, мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника.
Якщо одинока мати (вдова, вдівець), мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, уклала шлюб, за нею зберігається право на одержання допомоги на дітей, які народилися до шлюбу, за умови, якщо ці діти не були усиновлені чоловіком (дружиною).
Допомога на дітей одиноким матерям не призначається у разі перебування дитини на утриманні в інтернатному закладі за рахунок держави.
Допомога на дітей одиноким матерям призначається незалежно від одержання на дітей інших видів допомоги.
Допомога на дітей одиноким матерям призначається з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 18-річного віку включно.
Якщо діти навчаються за денною формою у вищих навчальних закладах І-ІV рівня акредитації та професійно–технічних навчальних закладах, виплата допомоги на дітей одиноким матерям продовжується на підставі довідки навчального закладу – до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.
Для призначення допомоги на дітей одинокими матерями надаються такі документи:
· документ, що посвідчує особу (паспорт);
· довідка про склад сім’ї з вказівкою, що дитина проживає при матері. У разі, коли дитина навчається за межами населеного пункту, в якому проживає мати, додається довідка з місця проживання матері (батька) та довідка з місця проживання (навчання) дитини;
· копія свідоцтва про народження дитини;
· довідка органів запису актів громадянського стану про підстави внесення до книги записів народжень відомостей про батька дитини.
Для вдів та вдівців:
· довідка про те, що вони не одержують на дітей пенсію в разі втрати годувальника;
· копія свідоцтва про розірвання шлюбу або про шлюб;
· копія свідоцтва про смерть батька (матері);
Для дітей віком з 18 до 23 років, які навчаються:
· довідка з місця навчання дитини про те, що дитина навчається за денною формою навчання і не перебуває на повному державному утриманні;
· свідоцтво про народження дитини та її паспорт.
Допомога на дітей одиноким матерям надається у сумі, що дорівнює різниці між 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менш як 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Середньомісячний сукупний дохід сім'ї визначається на підставі довідок про доходи, декларації про доходи та майновий стан та акту обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.
Допомога з урахуванням доходів сім’ї призначається з місяця звернення з подальшим перерахунком через кожні шість місяців. У разі пропуску строку подачи заяви для перерахунку на наступний термін, допомога виплачується у мінімальному розмірі (тобто 30% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку).
Допомога при усиновлені дитини
Допомога призначається усиновлювачу, який є громадянином України, постійно проживає на її території та усиновив дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування.
Допомога призначається за умови пред'явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, свідоцтва про народження дитини, виданого після внесення змін до актового запису та копії рішення суду про усиновлення дитини.
Допомога при усиновлені дитини призначається особам, які усиновили дитину після 1 січня 2009 року.
Допомога призначається у розмірі та в порядку, що встановлені для виплати допомоги при народжені першої дитини. Контроль за цільовим використанням коштів здіснюється головними державними соціальними інспекторами органів праці та соціального захисту населення разом із службами у справах дітей.
Заступник начальника управління Ю.В.Салій