Як визначити, чи маєте ви право на отримання житлової субсидії

А) просумуйте доходи, що отримали всі зареєстровані (прописані) у житловому приміщенні за останні шість місяців, і поділіть отриману суму на 6 – це буде середньомісячний сукупний доход сім'ї;

Б) вирахуйте суму, яку ви повинні сплачувати: поділіть доход на 100 та помножте на величину відсотку – позначимо цю суму літерою А;

В) подивіться, скільки вам нарахували до оплати у поточному місяці за житло та комунальні послуги, що зазначені раніше, - позначимо цю суму літерою В. Якщо В перевищує А, то ви маєте право на субсидію у розмірі: В мінус А (ці розрахунки зроблено для квартири, площа якої не перевищує норму володіння (користування)).

Для оформлення субсидії необхідно надати заяву і необхідні документи. Субсидія призначається з місяця звернення при умові, що необхідні документи надані не пізніше місяця з дня надання заяви. Якщо заявник хворів або був у відрядженні (що підтверджено довідками) і не зміг своєчасно надати заяву, в окремих випадках субсидія може призначатися з дня виникнення права, але не більше, ніж за три місяці до звернення за призначенням субсидії.

Рішення про призначення чи не призначення субсидії приймається протягом 10 днів після подання заяви та даних підприємств, що надають житлово-комунальні послуги, про кількість зареєстрованих у житлі, наявність пільг та розміри оплати. Про призначення субсидії заявнику видається повідомлення.

В зв'язку з тим, що з жовтня 2007 року у м. Краснодоні плата за опалення нараховується лише в опалювальний період, субсидія призначається на опалювальний період з жовтня до квітня, та якщо доходи низькі – на неопалювальний період з місяця звернення на 6 місяців. При цьому субсидія розраховується без плати за опалення і автоматичному перерахунку з початком опалювального періоду не підлягає.

Заяви для призначення субсидії на опалювальний період приймаються на протязі двох місяців з початку опалювального періоду. У разі підвищення цін та тарифів субсидія призначається протягом трьох місяців з часу підвищення тарифів.

Для призначення субсидії на новий термін після закінчення діючої субсидії необхідно знову оформлювати субсидію.

Субсидія на опалення природним газом призначається на опалювальний період.

При наявності боргів за житлово-комунальні послуги субсидія призначається за умови складання договорів реструктуризації боргів, що виникли на 1 грудня 2006 року. Громадянам, що мали субсидію з грудня 2006 року, необхідно оплачувати поточні платежі.

У разі несплати обов'язкової частки платежу за поданням підприємств, що надають житлово-комунальні послуги, субсидія припиняється. На новий термін субсидія призначається за умови надання квитанцій або довідок про оплату боргів.

Громадяни несуть відповідальність за надання невірної або неповної інформації: суми субсидій, виплачених надміру внаслідок надання свідомо недостовірних даних, громадянами повертаються, дія субсидії припиняється.

При зміні тарифів субсидії перераховуються без звернення громадян.

Субсидії підлягають перерахунку, виходячи з фактичного споживання послуг, по закінченні дії субсидії.

У м. Краснодоні налагоджений обмін інформацією про фактичне споживання послуг з підприємствами, що їх надають, в електронному вигляді. Перерахунки з фактичного споживання послуг виконуються щомісячно. Тому громадянам, які мають лічильники, необхідно щомісячно передавати до комунальних підприємств дані про фактичне споживання води, газу, електроенергії.

Якщо ви вважаєте, що вам несправедливо не надана субсидія, або її розмір занижено, роз'яснення щодо розрахунку розміру субсидій вам нададуть у секторі прийому громадян за адресою: пл. Леніна, 8, а оскаржити рішення ви зможете, звернувшись до:

а) керівника управління;

б) виконкому міської ради.

Субсидія не призначається, якщо:
1) у житлових приміщеннях (будинках) прописані працездатні громадяни працездатного віку, які не працювали і не навчалися за денною формою у вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікувально-консультаційної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і зайняті доглядом за ними; громадян, які доглядають за інвалідами 1 групи або дітьми-інвалідами віком до 16 років, а також за особами, які досягли 80-річного віку), та не зареєстровані у службі зайнятості населення як такі, що шукають роботу;

2) уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, або будь-яка особа, що зареєстрована разом з ним у житловому приміщенні (будинку), здає за договором у найом або в оренду житлове приміщення (будинок);

3) уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які прописані разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні (користуванні) чи володінні (користуванні) дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) у сукупності більше ніж одне житлове приміщення (будинок), загальна площа яких у сумі перевищує встановлені норми володіння чи користування загальною площею житла, а саме 21 кв. м на кожного зареєстрованого у житловому приміщенні та 10,5 кв. м на всю сім’ю.

У випадках придбання житлового приміщення (будинку) субсидія для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається не раніше ніж через рік з місяця придбання;

4) уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок та особи, які прописані разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні чи володінні дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) більше одного транспортного засобу (механізму), крім засобів, які згідно із законодавством не є об’єктами оподаткування (за винятком тракторів на гусеничному ходу).

Наявність (відсутність) у володінні осіб іншого житлового приміщення (будинку), а також транспортного засобу (механізму) декларується при поданні заяви про призначення субсидії.

Субсидія також не призначається, якщо:
1) допущено порушення Закону України “Про зайнятість населення” у три місяці, які передують місяцю звернення за субсидією;

2) якщо повторно надаються довідки про відсутність доходів, або доходи, менші неоподаткованого мінімуму.

3) за субсидією звертається не власник житла.

Якщо ви не маєте права на субсидію на загальних підставах, у ряді випадків ви маєте право звернутися до комісії. Комісія приймає рішення з урахуванням конкретних обставин на підставі акта обстеження.

Субсидія надається на оплату за користування чи утримання житла та на оплату таких комунальних послуг: водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, вивезення побутового сміття та рідких нечистот.

Субсидія призначається лише на площу, яка не перевищує норму володіння (користування), яка розраховується, виходячи з 21 кв. м на кожного зареєстрованого та 10,5 кв. м на всіх зареєстрованих. Якщо площа квартири менша за норму, субсидія буде нараховуватись на всю існуючу площу житла. Для однокімнатної квартири субсидія призначається на всю площу незалежно від її величини.

Додаткові 10,5 кв. м не враховуються, якщо особа, що перебуває в шлюбі, проживає окремо від чоловіка (дружини) сама або з неповнолітніми дітьми, на яких не отримує аліментів (за рішенням суду або за домовленістю). Виплати на утримання дітей не можуть бути меншими, ніж встановлено законодавством.

Субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла (житлового приміщення), наймачу державного та громадського житлового фонду, членові житлового кооперативу, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.

Субсидія призначається, якщо розмір платежу за житло та комунальні послуги, розрахований у межах норми володіння (користування) більше певного відсотку (10 чи 15) середньомісячного доходу за шість місяців всіх зареєстрованих (прописаних).

У яких випадках питання призначення субсидії вирішує комісія
У ряді випадків, коли субсидія на загальних підставах не може бути призначена, питання призначення субсидії вирішує комісія, склад якої затверджений рішенням виконкому.

Комісія розглядає наступні випадки:

  • Наявність серед зареєстрованих у житлі працездатних громадян працездатного віку, які протягом трьох місяців перед зверненням за субсидією не працювали, не навчалися на денних відділеннях учбових закладів І – ІV ступенів акредитації, не перебували на обліку у центрі зайнятості та не відносяться до пільгової категорії громадян, які мають право на субсидію.
  • Повторне надання довідок про доходи менші від неоподатковуваного мінімуму.
  • Особи, зареєстровані у житловому приміщенні (будинку), здають за договором в найом або оренду житлове приміщення (будинок).
  • Житлове приміщення (будинок) придбане менше року перед місяцем звернення за субсидією.
  • Наявність у власності (користуванні) власника житла осіб, зареєстрованих у даному приміщенні, а також у їх чоловіків (дружин), неповнолітніх дітей – двох і більше житлових приміщень (будинків), сумарна площа яких перевищує норму володіння (користування), або у їх володінні є більше одного транспортного засобу, які підлягають оподаткуванню.
  • Наявність порушень у когось з зареєстрованих у житловому приміщенні Закону України “Про зайнятість населення”.
  • Особа, яка зареєстрована у житловому приміщенні, не є власником (співвласником) житла, відповідальним квартиронаймачем, членом житлово-будівельного кооперативу.
Постанова КМУ № 728 від 6.07.11 "Про внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 р. N 1156"
Назад Наверх