Зміни, які відбулися з ухваленням Закону 3668, Щодо перерахунку пенсії:

1) збережено право працюючих пенсіонерів на перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу, набутого після призначення пенсії (п. 4 ст. 42 Закону 1058).
Перерахунок здійснюватиметься:
а) за наявності в пенсіонера не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення
(попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. у цьому випадку враховуватиметься заробітна плата (дохід), з якої обчислено пенсію;
б) на бажання пенсіонера під час перерахунку пенсії може бути враховано також заробітну плату за періоди страхового стажу, зазначені в ч. 1 ст. 40 цього Закону (тобто можна здійснити перерахунок пенсії з урахуванням заробітку, одержаного після призначення (попереднього перерахунку) пенсії). у цьому випадку заробітна плата визначатиметься із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який урахувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Якщо пенсіонер після призначення пенсії одержував заробітну плату, яка призвела до зменшення індивідуального коефіцієнта зарплати, то доцільно зробити перерахунок пенсії з урахуванням лише 24 місяців страхового стажу.
Якщо пенсіонер після призначення пенсії одержував заробітну плату, яка призвела до збільшення індивідуального коефіцієнта зарплати, доцільно зробити перерахунок пенсії з урахуванням і 24 місяців страхового стажу, і заробітної плати за цей період.
Доцільність перерахунку пенсії з урахуванням і стажу, і заробітної плати, одержаних після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, потрібно визначити в кожному конкретному випадку. Це обумовлено тим, що в разі перерахунку пенсії з урахуванням заробітної плати, одержаної після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, будуть застосовуватися норми ст. 28 Закону 3668 щодо збільшення страхового стажу для визначення мінімальної пенсії за віком та відповідного підвищення пенсії за страховий стаж для жінок понад 30 років, а для чоловіків-понад 35 років.
Так, якщо пенсіонер після призначення пенсії одержував заробітну плату, яка призвела до збільшення індивідуального коефіцієнта зарплати, доцільно зробити перерахунок пенсії лише з урахуванням 24 місяців страхового стажу.
в) якщо застрахована особа після призначення ( перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення ( попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено ( попередньо перераховано) пенсію:
г) якщо пенсіонер, який продовжував працювати, набув стажу, для обчислення пенсії відповідно до ч. 1 ст. 28 цього Закону ( тобто не менш як 35 років чоловік і 30 років-жінка),за його заявою проводиться відповідний перерахунок пенсії незалежно від того, скільки часу минуло після призначення ( попереднього перерахунку )пенсії, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.


Н. В. Пальчикова, главный специалист сектора надзора за правильностью назначения и выплаты пенсий УТ и СЗН
 

Назад Наверх