- Главная
- Городской совет
- Исполнительные органы
- Регуляторная политика
- Действующие регуляторные акты
- План по подготовке регуляторных актов
- Отчеты по отслеживанию результативности регуляторных актов
- Проекты регуляторных актов
- Реестр действующих регуляторных актов
- Уведомления об обнародовании проектов регуляторных актов
- График проведения мероприятий по отслеживанию результативности принятых регуляторных актов
- Перечни регуляторных актов
- Городские и поселковые советы
- Центр административных услуг
- Краснодон
Прийнято законопроект, який регулюватиме забезпечення гарантій трудової діяльності медиків
За підтримку проекту Закону України «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я (щодо строків укладання контрактів з керівниками державних, комунальних закладів охорони здоров'я)» проголосували понад триста народних депутатів України. Про це повідомляє прес-служба МОЗ України.
Цей законопроект розроблено з метою забезпечення гарантії трудової діяльності медичних працівників. У законопроекті пропонується частину дев’яту статті 16 Основ законодавства України про охорону здоров’я викласти у редакції, відповідно до якої керівники державних та комунальних закладів охорони здоров’я призначатимуться на посаду шляхом укладення з ними контракту строком на три роки.
Необхідність прийняття законопроекту у пояснювальній записці обґрунтовується тим, що після набрання чинності Законом України від 7 липня 2011 року № 3611-VI «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо удосконалення надання медичної допомоги», яким статтю 16 зазначених Основ було викладено у новій редакції, застосовується практика укладання контрактів з керівниками державних та комунальних закладів охорони здоров’я на один рік. На думку авторів законодавчої ініціативи, такий підхід є хибним, оскільки обмеженість контракту таким малим строком створює умови для посилення залежності керівників державних та комунальних закладів охорони здоров’я від інших посадових осіб, а також спрямовує зусилля новопризначених керівників закладів охорони здоров’я на утримання посади, а не на підвищення рівня якості та ефективності діяльності очолюваних ними закладів.
Варто також зазначити, що запропоновані зміни не суперечать світовій практиці. Наприклад, в Російській Федерації головний лікар закладу охорони здоров’я може обиратись по конкурсу або призначатись з наступним укладанням трудового договору (статті 18-19 Трудового Кодексу Російської Федерації). Відповідно до статті 58 ТК РФ трудовий договір може бути як безстроковим, так і строковим, зі строком до 5 років. У більшості європейських країн керівники муніципальних медичних закладів працюють переважно за безстроковими трудовими договорами, а приватних – за контрактом.