- Главная
- Городской совет
- Исполнительные органы
- Регуляторная политика
- Действующие регуляторные акты
- План по подготовке регуляторных актов
- Отчеты по отслеживанию результативности регуляторных актов
- Проекты регуляторных актов
- Реестр действующих регуляторных актов
- Уведомления об обнародовании проектов регуляторных актов
- График проведения мероприятий по отслеживанию результативности принятых регуляторных актов
- Перечни регуляторных актов
- Городские и поселковые советы
- Центр административных услуг
- Краснодон
В Україні проходить Європейський тиждень імунопрофілактики
В Україні триває щорічний Європейський тиждень імунопрофілактики, основною метою якого є підвищення рівня обізнаності населення та медичних працівників у питаннях імунопрофілактики в Європейському регіоні. Упродовж тижня в усіх регіонах нашої країни відбуватимуться різноманітні публічні заходи: круглі столи, прес-конференції, акції тощо. Про це повідомляє прес-служба МОЗ України.
Нагадаємо, Україна четвертий рік поспіль бере участь в Європейському тижні імунізації разом із 180-а країнами світу та 53-ма державами-членами Європейського регіону ВООЗ.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, інфекційні хвороби залишаються однією з основних причин інвалідності та смертності населення в усьому світі: 24,7% усіх смертей у світі обумовлено інфекційною патологією; 63% від загальної кількості дитячих смертельних випадків пов'язано з інфекційною патологією. Так, щороку у світі 2 млн. дітей помирають від пневмонії; до 200 тис. дітей помирають внаслідок ускладнень кору; до 1 млн. дітей занедужують на кашлюк, з них 350 тис. помирають; 500 тис. дітей помирає від інфекції, викликаною гемофільною паличкою типу b; 500 тис. народжуються з симптомами вродженої краснухи; майже 30 тис. дітей помирають від менінгококової інфекції.
При цьому щороку вакцинація рятує життя 3 млн. дітей у світі. При використанні нових вакцин, які планується впровадити в найближчі 5-15 років, буде можливо запобігти загибелі 8 млн. дітей щороку.
У 2012 році МОЗ України забезпечив потребу в окремих вакцинах на 100% (вакцини для профілактики поліомієліту, туберкульозу, кашлюку, дифтерії та правця). У попередні роки забезпеченість цими вакцинами не перевищувала 70-80%.
На сьогодні в Україні рутинна вакцинація проводиться проти 10 інфекційних захворювань. Спільними інфекційними хворобами, для профілактики яких проводиться імунопрофілактика як в країнах ЄС, так і в Україні, є кашлюк, дифтерія, правець, поліомієліт, Hib-інфекція, кір, краснуха, епідемічний паротит. Усі вакцини, які закуповує Міністерство та які використовуються для вакцинації, зареєстровані в Україні та перед централізованим постачанням до регіонів проходять контроль якості у національній лабораторії, що сертифікована ВООЗ. Крім того, переважна більшість вакцин, які закуповує МОЗ, використовується не лише в Україні, а й у багатьох провідних країнах світу.
Завдяки спільним зусиллям вдалося встановити позитивний тренд ставлення до вакцинації в Україні. За даними досліджень, що проводились за підтримки ЮНІСЕФ, останніми роками зросла частка тих, хто підтримує вакцинацію із 28% у 2008 році до 46% у 2012. Водночас, частка тих, хто абсолютно проти вакцинації знизилась із 32% у 2008 році до 20% у 2012.